Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mennyire szoktátok csúsztat...

Ti mennyire szoktátok csúsztatni a kuplungot motoron?

Figyelt kérdés

Sokszor van pl amikor bekanyarodok valahová és gyorsítanék,hogy érzem dobálja a láncot,ezért kicsit szoktam csúsztatni a kuplungot.

Vagy ugyanez van pl szűk fordulókban,körforgalomban is néha.


Más is szokta így vagy kevésbé ártana a motornak,ha ilyenkor mindig visszakapcsolgatnék?


2012. ápr. 27. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

"Dobálja a láncot"= rángat a motor?


Kíméletesebb lenne ha visszaváltanál! Bárha sok pénzed van kuplungra, láncra, benzinre...


Én még úgy tanultam, ogy kanyar előtt lassítunk és ha kell visszaváltunk, majd a kanyar közepétől már lehet kihúzatni. Ha túl magas fokozatban tartod, akkor nem tudsz kigyorsítani, és még többet is eszik ha magas fokozatban rángatva próbálsz gyorsítani!


Szerintem.

2012. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen,rángatásra gondoltam.


Régebben én is visszaváltottam,de olvastam,hogy lehetőleg ne tegyük egyesbe,amíg nem állt meg a motor.

Gondoltam igaz lehet,mert tényleg nagyot csattan a váltó,ha menet közben teszem egyesbe,ezért elkezdtem ilyenkor inkább csúsztatni.


Kb 1000km-t mentem az "új technikával".

Ennyi idő alatt kinyírhattam a kuplungot?

2012. ápr. 27. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Habár én Pannoniának húzom - ahol nem valami hosszúak az áttételek - én is inkább visszateszem hogy ne szenvedjen alacsony fordulaton.

Amit a kolléga írt minden járműre igaz, azaz kanyar előtt felmérni mi a megfelelő sebesség, arra lassítani, megfelelő fokozatban belemenni a kanyarba, közepétől gyorsítani. Autóval is ezt tanították, legalábbis apám. :)


1000 km alatt nehéz bármit is kinyírni, ahhoz nagyon erőszakosan kellene használni.

2012. ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen motorod van ami 2.-ban nem tud egy körforgalomba kis gázon bekanyarodni?
2012. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Régebben én is visszaváltottam,de olvastam,hogy lehetőleg ne tegyük egyesbe,amíg nem állt meg a motor."


Az első fokozatot csak elinduláskor kell használni, esetleg meredek kaptatón. Másodikban aszfalton bárhol erőlködés nélkül el kell mennie egy motornak!

2012. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Parkolóban,szűk helyeken való megforduláskor sem csúsztatjátok a kuplungot?

Inkább hátsó fékkel korrigáltok?

Én próbáltam azt is,de sokkal nehezebbnek éreztem.

2012. ápr. 29. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!