Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a helyzet a gokarttal?

Mi a helyzet a gokarttal?

Figyelt kérdés
a kerdesem az hogy a gokart nem sorolhato be semmilyen kategoriaba... nem auto, nem kerekpar, nem nagy es kis motor... nem segedmotor... akkor ez mi? es ha mondjuk nekem van es forgalomba akarok menni vele? milyen papir kell ra/ hozza? uttesten/ jardan kell vele menni?

2012. ápr. 30. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hozható közúti forgalomba, mivel nem felel meg a egy kategória elvárásainak sem biztonságilag. A kamionosok úgy lapítanának ki mint a macskát, semmi kivilágítás, stb.
2012. ápr. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hasonló a qadhoz. Az sem közúti jármű, ahogyan a roncsderbin használt gépjármű sem.
2012. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az addig okes... de sok hulyet latok quaddal kozlekedni a mi telepulesunkon... ennyi erovel en is kivihetem a gokartomat
2012. ápr. 30. 11:34
 4/7 anonim ***** válasza:
A sok hülyére ki kell hívni a rend éber őreit és máris lecsökken majd a számuk...
2012. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Hasonló a qadhoz."


Quaddal tudomásom szerint ma lehet közlekedni Magyarországon. Elég sokáig nem szóltak érte, az első Suzuki quadokat mi hoztuk be az országba (családi vállakozás keretein belül) a 2000-es évek legelején. Simán mehetett velük az ember közúton, rendőrök nem nagyon tudtak mit kezdeni, aztán ahogy egyre több lett belőle az utakon, az NKH kitalálta hogy nekik is kéne valami jó kis vizsga vagy rendszám, csak hogy szivassák a népet és ebben is legyen egy kis lenyúlás és kb. 6 évig tököltek azon hogy törvényileg tisztázzák a quadok helyzetét. Szóval amennyire én tudom, ma az a quad amelyik rendelkezik indexxel, kivilágítással, kürttel az mehet közúti forgalomban, amelyik terepquad az viszont ugyanúgy nem mehet mint a gokart. De a gokartot hiába is látnád el ezekkel a berendezésekkel, túl alacsony a közúti forgalomban való részvételhez.

2012. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem gokarttal is ki lehet valamit okoskodni. Ha vannak rajta világító, irányjelző, és hangjelző berendezések, + ismeretséged és pár deákigazolvány, akkor biztos vagyok benne hogy el lehet intézni a közúti forgalomba való részvételét.


A quaddal is lehet menni, de kellenek hozzá világító, irányjelző és hangjelző berendezések, + egy normális differenciálmű ha jól tudom.

2012. ápr. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A quadot megfelelő papírokkal, rendszámmal és A-s jogsival (már) ki lehet vinni a forgalomba.


A gokartot viszont tuti nem.

2012. ápr. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!