Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi az a kilométer tartomán...

Mennyi az a kilométer tartomány, amikor le kell cserélni a kocsit?

Figyelt kérdés
tehát pl egy 1.6 os mennyit bír jó állapotban egy 2.0 es mennyivel bír többet ism re lennék kíváncsi

2012. ápr. 30. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Egy nagyobb lökettérfogatú motor nem bír ki feltétlenül több km-t.

Attól függ, hogy mennyire volt karbantartva és mennyire volt taposva. Ha mindig minden kopó alkatrész szakszerűen cserélve volt, akkor akár 1 millió km-t is elmehet.

Vagy másképp megfogalmazva, szinte mindig mindent meg lehet javítani. A kérdés csak az, hogy megéri-e.

Általánosságban egy motornak manapság 300e km-t illene kibírnia még nagyobb ráfordítás nélkül.

És attól is függ komplett autó szempontjából, hogy ezt mennyi idő alatt teszed bele. Ha 20 év alatt, akkor lehet hogy a kaszni előbb fog szétrohadni, mint hogy más komolyabb műszaki probléma legyen.

2012. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ki tusja ezt megjósolni?


Jellemző, hogy a régi W123 200D Mercedesek németországban mentek 200 ezret, aztán áthozták a kelet-európai országokba. Itt megnit mentek 200 ezret, amikor tovább vitték pl. törökországba, aztán 600 ezer km-rel mondjuk iránban még használták pár évig!


A céges Caddy-mat (2.0 SDI)300000-el adták el 4 éveen, szinte hibátlanul, előtte egy Seat Inca-t (2.0D) hajtottam, abban 380000 volt eladáskor, és még ment rendesen.

A mostani Partner-ben 180000 van és már haldoklik a futóműve, de a motornak se adok sokat!

A mostani

2012. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bocs az Inca 1.9D volt...

:)

2012. ápr. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Egy mai modern autót 200 körül érdemes lecserélni. Sajnos ez a valóság. Nem véletlenül eladhatatlan az ennyi km-t futott autó. (kivéve a presztízs márkák, mert róluk azt hiszik az elvakultak, hogy elpusztíthatatlanok, és a diszkó előtt nem látszik, hogy mennyi km van benne)
2012. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző: Azért eladhatatlan az összes sokat futott autó, mert a 70% vissza van pörgetve. Nézz fel mobile.de-re, és nézz fel HAHU-ra. Látni fogod a különbséget... A legtöbb dízel passat(2003 utáni pl.) Németországban 200-350e km ment már. Az itteniek érdekes módon nem...


A magyarokba bele van ütve, hogy 200e nem veszünk autót..

2012. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
én 150e km el vettem meg a második kocsim (fehér peugeot valószínű céges volt) majd az eredetvizsgálaton kiderült tekertek de hogy mennyit nem mondták gondolom vagy 250-300 volt benne mert ahol dolgozom cég ott is 300e km nél cserélik a szolgálati kocsikat, eddig nyomtam bele 22e km t meg költöttem rá vagy 300e Ft-t , és az autó ára vagy 800e Ft
2012. máj. 1. 11:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Na pontosan erről beszélek én. Cseszheted a sok km-es autót. Milyen problémái voltak?
2012. máj. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
motordiagnosztika visszajelző nem aludt el vagyis még most sem az autó vill szerelő nem tudta pontosan mi baja és el kezdett tippelgetni na ez eddig vagy 200e ft(szívócső nyomás érzékelő 2x lambdaszonda márkaszervíz szoftverfrissités stb…) /mostanra már csak a katalizátor csere maradt mint variáció/ már pedig én említettem neki hogy földúton mentem itt ott koppant is /szóval pofogóm is leszakadt már 2x/ ez amúgy munkahelyi ártalom :) , nemrég szelepfedél tömítés lett cserélve mert itt ott nyomta az olajat, meg a keményebb utak földutak miatt a kormányműnél is lesz egy kis műtét (elismerem nem csigatempóba megyek pl földúton meg nem is terepjáró) de kb ennyi
2012. máj. 2. 02:56
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Friss cikk, minden benne van amit mondtam. A magyarok "100e felett nem veszek autót" stílusa sok autó sorsát megpecsételi.

A legjobb példa:

"az egyikben 115 ezer szervizkönyves kilométer, a másikban 160/80 ezer, szervizkönyv nélkül. Megjött a vevő, mit gondolnak melyiket vitte el? Hát persze, hogy a 80 ezrest. Mondta neki a kereskedő, hogy ahhoz van szervizkönyv, de amint meghallotta a 115 ezres számot, egy legyintéssel elintézte, el is fordult, és azt mondta: „nem veszek 100 ezer feletti autót”. Miért, mi lesz 100 ezernél?Felrobban, vagy h..."

2012. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ez igaz
2012. máj. 3. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!