Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Éves szinten mennyibe kerül...

Éves szinten mennyibe kerül fenntartani egy 2001-es, sedan 3-as BMW-t?

Figyelt kérdés

Természetesen az üzemanyag, és az adók nem érdekelnek, inkább az érdekel, mennyibe kerül éves szinten a szerviz és a szükséges alkatrészek cseréje?

Értem itt a gumikat, szűrőket, fékbetéteket, olajcseréket, meg minden olyasmit amit az állagmegörzés végett illik cseréltetni, hogy jó kondiban maradjon a kocsi.


Városi, munkábajárós kocsinak lenne használva, nem lenne szétgyilkolva. Számításaim szerint max 100 kilométert futna hetente.


Valami elképzelés?



2012. ápr. 19. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti vannak olyan költségek amikhez jó volna tudni, hogy milyen motorral vana BMW.Megemliteném, hogy remélme, hogy ilyen városi használatra benzines!?


A gumik, egy ilyen autóra, mondjuk egy 225/45 R17 méretben amit ilyen futásteljesitmény mellett inkább az elöregedés miatt kell cserélni kb 4-5 évente 80-100.000ft/garnitura. Ebből ugye 2 kell, mert téli,nyári!Érdemes külföldről, autóbérbeadó cégektől "leselejtezett" készletet venni,mert ezeket általában a raktárosok kimentik úgy, hogy használatban még nem voltak!


E mellett érdemes egy ilyen autónak centirozását csinálni legalább egyszer nyári és téli szezon közepén egyszer-egyszer, ez pár ezer forint(kb. 3.000).Ilyenkor szoktak nézetni kerékfutást is, ami a városi, főleg pesti vagy rossz utakon gyakran elmászik az autón és kell állitani, ez szintén pár ezer forint(kb.10.000)


Nos ami kell még és igazából mindegy, hogy benzines vagy diesel az autó. 10.000km-enként olajcsere, viszont ha Te csak városban használod és évi 5000km-t mész akkor ajánlom,hogy azért évente egyszer leglább cserélj olajat,meg mindent a kocsin,meghálálja:


-olaj (10-12.000,-Ft)

- olajszűrő (5.000,-ft)

- pollenszűrő (3.000,-Ft)(ezt elég évente egyszer)

- légszűrő (4.000,-Ft)


ha diesel akkor évi egyszer gázolajszűrőt se árt cserélni! ez egy bosh márka esetén is maximum 5.000 forint.


Aztán e mellett előjönnek még egyéb kisebb hibák, szerintem erre bőven elég, ha éves szinten 30.000,-ft-ot számolsz, mert igazából túl sok minden nem lehet.


Igazság szerint ez nagyon kevés km futás,szóval kopóalkatrész hibáid neked igen ritkán lesznek. Mondjuk ha pesti szar utakon gyapod, akkor előbb utóbb lesz lengéscsillapitó,gömbfej,gumi alkatrészek,de ezek mind filléres dolgok!

még egy lengéscsillapitó is csak 30.000forint/db SACHS gólyalábas,a gáznyomós meg 50.000/db. ergo ez nem tétel, de maximum ilyen gömbfej problémát tudok elképzelni,ami 8-9000ft.


Tehát ha mindent összevetsz, nagyon kis összeget kapsz!


Szerintem holnap benéz 140L kolléga is, neki egy 320d-je van, rongyosra tiporva:D Na ez csak vicc volt, nagyon vigyáz az autójára!!! Ő is el fog látni pár jótanáccsal!


Üdv, Nico

2012. ápr. 19. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A benzin ára, attól függ. A többit nem tudom.
2012. ápr. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Aki ilyet kérdez, szerintem kapásból ne vegyen BMW-t. 11 éves presztízs autóról van szó! Csak a jó isten tudja, hogy hány km-t futott! Újan ez az autó valahol 8 milla körül volt. Szerinted mi marad egy 8 millás autóból, mire a jó német értéktartás ellenére is másfélért osztogatják? Egy rakás fos!
2012. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kérdésre nem válaszoltál, és ne akard megszabni, hogy mit veszek, mit nem. Egy pár évvel fiatalabb Astrát kapnék 500k-val olcsóbban, és tapasztalatom szerint sokkal jobban szét vannak esve. Ez eddig egy.


Kettő. Most egy 6 éves 745i-m van, 350 lóerős, és majd egy milla az éves fenntartása. Egy klíma javítás volt 350k, parkolóradar 200k, egy szett gumi 360k!


Városi fogyasztása 18 liter.


Azért akarok kisebb, olcsóbban fentartható autót venni, hogy hétköznap azzal járjak, hétvégén, mikor messzire megyek, marad a 7-es, mert pályán 10 körül eszik.


Azért mert nincs kedvem 8 millát kiadni egy új 3-ra, nem jelenti azt, hogy csóró vagyok, a kérdést nem ezért tettem fel, hanem azért, mert ki akarom számolni, hogy egy 1-1,5 millás kocsi, minden költségével mennyi idő alatt térülne meg, ha megtérülne egyáltalán.


Szóval mint látod nagyon mellélőttél, a semmitmondó kommenteddel és azért külön köszönöm, hogy megszabod mit vehetek és mit nem.


Azt, hogy kinek mit enged meg a pénztárcája, nem igazán lehet megítélni egy kérdésből, de a stílusodból ítélve jósnak érzed magad.


Nem mellesleg nem akarnék a nyomodba lépni, de félek a másfél millás Breitling órám többet ér mit a te autód.

Ha meg nem hiszed, váljék egészségedre, nem fogok megfeszülni, hogy bármit is bizonygassak bárkinek.


Végül, de nem utolsósorban csak annyit, ha kukából evő csöves lennék, akkor is had kérdezzek már azt amit akarok, anélkül, hogy a hozzád hasonlók osztanák a nem létező észt.

Ha te mindent ezzel a szemüveggel akarsz nézni, váljék egészségedre, de ez esetben inkább tartsd meg a véleményedet magadnak.

2012. ápr. 19. 15:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Jah és az első kommentelőnek köszönöm a válaszát, az nagyon hasznos volt.
2012. ápr. 19. 15:37
 6/9 anonim ***** válasza:
szerencsétlen hamuvá lett oltva:DDDD kérdező--> Like a Boss!!
2012. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Aki utánam irta rendkívüli kis eszmefuttatását, javaslom, hogy vagy járjon BKV-vel vagy biciklizzen, de mindenesetre,ha nem ért a dolgokhoz akkor érdemes hallgatni.


Tudjátok, az okos hülyéskedik, a hülye okoskodik...


Kérdezőnek: A 745i jó gép, nekem 745d-m volt, imádtam! De azért megkérdezném, hogy minek veszel 360-ért rá gumikat?


Én olyan 150.000-190.000 környékén vettem rá garnitúrát. Nincs kapcsolatod az első hozzászólásomban irt beszerzésre?


Ugye nem márka-szervizeled a kocsit?


üdv, Nico

2012. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6%
Én lettem hamuvá oltva!:) Nézegesd csak a másfél millás órád, és legyél büszke rá, csak ennyit tudok mondani. Aztán ne sírj, mikor már nem megy ilyen jól, és rájössz, hogy mikre ment el a lóvé.
2012. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves leoltott emberke. Nem akartam bunkó lenni, és nem akartalak leoltani, csak felnyomja az agyam, mikor kéretlenül osztanak olyan észt, amit nem kértem.

Tényleg nem akartalak megbántani, ha mégis sikerült, elnézést érte.


Ami az órát illeti, mindenkinek van egy hobbija, nekem ez, és még mindig jobb, mintha kábszerre költeném. Amúgy ezek a svájci órák meglepően jól tartják az árukat, ha szép állapotban tartják őket, vigyáznak rájuk. Ha most eladnám az összes órámat, szerintem a rájuk költött pénz 70%-a simán visszajönne, és rossz időkben ezért a pénzért lassan kapnék egy szoba-konyhás lakást.


És ha már itt tartunk... persze kell spórolni, tartalékolni is, ebben igazatok van, de nincs értelme minden pénzt félrerakni. A pénz azért van, hogy olyasmire költsük, ami boldoggá tesz minket. Mert ha beüt a balszerencse, legalább elmondhatjuk, hogy egyszer jól éltünk. És ezt senki nem veheti el tőlünk.


A mai világban ez különsen sokat számít, mikor az Eurózóna a csőd felé száguld, küszöbön a 3. világháború (Irán meg az atombomba ugye).

Én mindenkinek azt javaslom költsön kicsit magára, mert ha holnap elértéktelendeik a forint, és jön egy új gazdasági világválság, és 10 évnyi nyomor... nos akkor nem sok értelme volt a nagy spórolásnak...


Legyetek jók! És éljetek kicsit...

2012. ápr. 23. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!