Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1997es 1.9tdi Peugeot 406on...

Msebi06 kérdése:

1997es 1.9tdi Peugeot 406on hol található a fordulatszámmérő?

Figyelt kérdés

2012. máj. 1. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképp a műszerfalon keresném.
2012. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem találod a műszerfalon, akkor valószinüleg nincs benne!
2012. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem is tudtam hogy vannak autók amikben nincs fordulatszámmérő.Pedig az általad említett kocsi nem annyira régi.Egy 100 éves kocsiban oké hogy nincs de egy tizenéves autóban illene lennie.
2012. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem egy létfontosságú műszer, nem értem a csodálkozást. Elég sok tizenéves autóból hiányzik (illetve nem hiányzik), viszont olyan is van, amiben vízhőmérő sincs, ami szerintem lényegesebb.
2012. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm fiat puntojában sincs. Sok autóból hiányoznak az ilyenek és nem kell feltétlenül nagyon réginek lennie, egyszerüen csak szarnak.
2012. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem csoda hogy nincs benne fordulatszámmérő, 1.9tdi motorral soha nem szerelték a 406-t. A TDi VW szabadalom. 1.9-es vagy 2.1-es volt TD-jelzéssel, típusnévben SLDT, STDT, SRDT vagy SVDT-ként kell hogy szerepeljen.

Amit én ismerek 406-os 1.9-es műszerfal kiosztás az balról jobbra: üzemanyagszint (kicsi) - fordulatszámmérő (nagy) - kilométeróra (digitális) - sebességmérő (nagy) - vízhőfokmérő (kicsi), a 2.1-eseken egy kicsit eltér ettől. '99-ig biztos ez volt, utána HDi motorokra cseréltek, nem tudom hogy ott milyen elrendezés van, az is lehet hogy ha használtan vetted a kocsit hogy valami okos szerelő más kocsiból kibontott műszereket rakott bele takarékossági okokból.

2012. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt egy kép, valahogy így kellene kinéznie: [link]
2012. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocs mindenkitől, elírtam a kérdést, fordulatszám nincsen, eddig működött, de már nem. És azt szeretném tudni hogy a motortérben hol található az érzékelője, hol méri.
2012. máj. 2. 07:20
 9/10 anonim válasza:
2.1 td svdtben van
2015. febr. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Látom kicsit régi a kérdés, de rakjunk már valamit tisztába könyörgöm. Semelyik autó műszerfalán sincs fordulatszám mérő. Legalábbis én még nem találkoztam ilyennel. A műszerfalon max a fordulatszám mérő kijelzője található. Ezt a kedves okoskodóknak pl. első kettőnek üzenném. És így máris értelmet nyert a kérdés... Ugye, ugye.


Amúgy a fordulatszámmérő általában a főtengelynél található változó, hogy konkrétan hol.

2016. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!