Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nyikorog a fékem?

Miért nyikorog a fékem?

Figyelt kérdés
Elromlott az ABS-jeladóm, azóta elkezdett nyikorogni a fékem. mikor ki lett cserélve az ABS jeladó, akkor csak minimálisan nyikorgott, de akkor sem múlt el. Elvittem szerelőhöz, aki mondta, hogy még jó pár évig elég lenne a fékbetét, de meg van keményedve azért nyikorog. Kicseréltettem a fékbetéteket, a féktárcsa meg jó állapotban van szinte új, nincs is baja, és a nyikorgás ugyanúgy megmaradt. Most melegebb időben már egyre hangosabb és hosszabb. Nagyon idegesít, és nem tudom mit tegyek. Nagyon jó minőségű betétet kellene vennem? És ha azzal se lesz jó? Vagy a tárcsának van baja?
2012. máj. 2. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:

puha betét = nem nyikorog, de gyengébb fékhatás

kemény betét = nyikorog, de erősebb fékhatás, nehezebben kopik viszont koptatja a tárcsát.

Ha csak gyengéket fékezel hosszan, akkor a betét súrlódó felülete felforrósodik és üvegesre megkeményedik, ez rontja a fékhatást és nyekereg tőle. Taposs oda neki párszor, hogy lekopjon ez a réteg, nem feltétlen kell új betét.

Ha már benn van az új betét, próbáld beirdalni, ez szokott segíteni. (A fékbetétek középen be vannak vágva, én emellett szoktam a két oldalára vasfűrésszel egy-egy kb. 1.5mm-es vágást 'ejteni', ez megszünteti a nyikorgást. Vigyázz, hogy ne vágd be a betétet a fémlemezig mert akkor leálhat a betét.)

Rézpasztát semmiképp nem ajánlok.

2012. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az új betéten nincs középen se bevágva. Valamint az még probléma lehet, hogy kopásjelző nélküli a fékbetét, viszont az autóba kopásjelzős kellene. De az előző is kopásjelző nélküli volt, amit 1 évig nyikorgásmentesen használtam.
2012. máj. 2. 19:49
 3/6 A kérdező kommentje:
A szélétől milyen távolságra érdemes ezt a vágást?
2012. máj. 2. 19:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy mérd ki a vágást, hogy ezzel a súrlódó részt 3 egyenlő részre oszd vele.

Ha nem olyan kopásjelző van benne, ami a műszerfalon jelez neked hogy cserés a fékbetét, akkor nem baj. Műszakin a szerelő kolegák meg fogják nézni a vastagságot és ha nem bír ki 2 évet, akkor szólni fognak.

2012. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Annyi még, hogyha erősen fékezek, akkor nem nyikorog, csak akkor mikor átlagosan megállok vagy lassítok akkor mindig.
2012. máj. 3. 17:24
 6/6 anonim ***** válasza:
az normális, nekem is így csinálta anno. Majd írj, hogy milyen lett :)
2012. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!