Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "A1" kategória után ha letesze...

"A1" kategória után ha leteszem az "A korlátlant" akkor automatikusan megkapom az "A korlátozottat" is? Vagy azt is külön meg kell csinálni?

Figyelt kérdés
Most fogom befejezni az "A1"-es jogsit és az érdekelne h menyi időt kell várnom, hogy korlátlanra megszerezhessem a jogosítványt? 18 éves vagyok, és B125-ös kiegészítő vizsgával lesz majd meg az A1-em. Több mint egy éves a jogosítványom.

2012. máj. 2. 21:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Most próbálj kicsit gondolkodni!

Na melyik az "erősebb" a korlátlan, vagy a korlátozott?


Ha megszerzed a korlátlant, akkor nem kell már a korlátozott kategória, mert minek!

Viszont simán beírják a jogsiba csak tudnám miért...

2012. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%

Ez egy érdekes kérdés.


Ugye b125 NEM EGYENLŐ az A1-el. Ha másért akkor azért nem, mert pl.: b125-el szállíthatsz utast, ha már a sima B-s jogsid megvan 2 éve.


Ebből kiindulva viszont mivel a B125 NEM egyenlő az A1-el, így nem lehet arra felhasználni, hogy 2 év múlva vizsgázhass A korlátlanra, mivel ezt csak akkor tehetnéd meg, ha már két éve rendelkezel A kategóriás vezetői engedéllyel (és mivel a B125 nem A kat. vezetői engedély....).


Szóval én arra szavazok, hogy 21 évesen - de nem különbözeti vizsgával, hanem rendesen, mintha 0-ról indulnál.

2012. máj. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Kicsit belekavarodtál. :D


M kategória: segédmotor, 50ccm-ig , max 45km végsebesség és 4kW teljesítményig, 14évtől

A1: motorkerékpár 125ccm-ig, maximum 11kW teljesítményig, 15,5 évtől

Akorl: motorkerékpár, maximum 25kW teljesítményig, 17,5 évtől

A: motorkerékpár, teljesítménykorlátozás nélkül, 21évtől VAGY 2év gyakorlattal, amibe az M kategória nem számít bele.

A kategóriák között lefele nincs korlátozás, tehát A-s jogsival vezethetsz 50es robogót és 1300-as CBR-t is.


Viszont mivel most szerzed az A1-et 21éves korod előtt nem nagyon lesz 2éves jogsid, így A-s jogsid sem.


A helyedben elgondolkoznék az A1 helyett az Ak-n, ott nincs köbcenti megkötés, és elég sok gépet árulnak 25kW-ra papírozva, több lehetőséged van választani. A 11kW kevés lesz ha nem csak városban akarod használni , tapasztalat. :)

2012. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a B125 technikailag megfelel az A1-nek úgy tudom.
2012. máj. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, Igen tudom h logikusan megkapnám de Magyarországon az ember sose tudhatja h mivel szivatják/ húzzák le, és hányszor kell vizsgáznia... Második válaszló, én úgy tudom hogy megegyezik mert a B125-el az A1 kategóriát kapom meg, és gondolom korlátozás nem lesz beírva. Az oktató azt mondta h jövőre le tehetem meg az iskola vezető is ezt állította.
2012. máj. 2. 22:03
 6/20 A kérdező kommentje:
Mivel Budapesten lakom, első sorba itt a városba használnám. Túrázni/utazni azért kicsi lenne az a 125ccm :D
2012. máj. 2. 22:05
 7/20 anonim ***** válasza:

Városba sem feltétlenül elég, pl az Andrássyn vagy a Kőbányain oda kell majd figyelned. Ha már költesz rá én még mindig az Ak-t mondanám, többet ér mint az A1.


Az oktató és az igazgató meg valszeg beleszámolta a B-s jogsid megszerzésétől számított időt is, ezért mondtak egy évet, de az A kategóriába ez nem számít bele, csak az A1 és Ak megszerzése óta eltelt idő. Szóval ki kell majd várnod a 2évet a nagy jogsiig, ezért is mondom az Ak-t. :)

2012. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Jaa értem :D hát ha már elkezdtem akkor be is fejezem, de annak meg nem lenne sok értelme h majd ez után Ak-t tegyek le, így inkább megvárom azt a 2évet, legalább addig bele jövök a motorozásba mert eddig még sosem motoroztam és ha majd érzem h ez nem elég akkor megcsinálom majd a korlátlant :)
2012. máj. 2. 22:20
 9/20 anonim ***** válasza:

Ja, hogy már elkezdted, az kimaradt valahogy. Akkor persze csináld végig,utána meg széles utat.


Egyébként vannak "okosan" papírozott gépek, 125-ösben már nem is feltűnőek mint az 50-es papíros CBR125-ök ha esetleg kevés lenne (de ezt gondolom nem kell mondanom). :)

Persze ez nem legális úgyhogy most be is térdelek a sarokba 5percre. :D


Egyébként mennyit kérnek most egy ilyen tanfolyamért BP-n?

2012. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk arra készülj fel lelkiekben, hogy az a 3 (vagy hány?) óra vezetés úgy, hogy sose ültél még motoron közel sem lesz elég arra, hogy sikeres vizsgát tegyél.


Én 6 éves B-s jogsival és 10.000 km motoros "háttérrel" 4-5 óra alatt tudtam magabiztosan abszolválni a rutin pályát (igaz nagymotoron, ami azért súlyra jóval több, mint egy 125-ös).

A forgalmi vezetés ugyan nem volt gond a rutinhoz képest, de oda sem árt az, hogy legalább egyszer végigjárd az összes vizsgaútvonalat a környéken (ugye 8 * 50 perc....), hogy a kis trükkös buktatókat megmutassa az oktatód (bicikliútra benézni kanyarodásnál, egyirányú utcáknál kihúzódni, stb...).


Ha pedig ennyi plusz órát kell majd venned akkor ennyi erővel csinálhatnál valóban Ak-t is.

2012. máj. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!