Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001-es 87-ezret futot Daewoo...

2001-es 87-ezret futot Daewoo matizal 0.8 50hp 1250km-es út Görög ország ráadásul hegyekbe beválalnád?

Figyelt kérdés
Budapeströl indulnánk 4 felnött szerintetek birná minda 50 paci? ráadásul elég kemény hegyek felé mennénk oda vissza kb 2500-km az út abbol legalább 4-500km igen meredek hegyeken vezet fel,át
2012. máj. 3. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Figyelj te ismered az autót. Én személy szerint bele sem mernék ülni :) Amúgy ezeket rövid távra és városi közlekedésre tervezték. Ha autópályán mentek 130-at igencsak sikítva tudja tartani. 4 felnőtt, csomagok, kaszni, hegyek plusz a kis motor nem túl jó összeállítás. Gyenge, sokat fog enni, túlmelegszik. Szerintem ne matizzal mennyetek.
2012. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4 emberrel Gödöllőre sem indulnék el vele, nemhogy 2500 km-t hegyeken át. Meg fog halni útközben ha nem 80-as átlagtempót diktáltok, úgy meg sosem értek oda.
2012. máj. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha hegyek nem lennének, akkor még oké, mert lehet menni a pályán a kamionok után 80-al, de hegyekkel elég necces.
2012. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
jó akor milyen motoral és hány lóerős kéne minimum?
2012. máj. 3. 12:39
 5/13 anonim ***** válasza:
miért, akkor raksz olyat bele? :D
2012. máj. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4 személlyel én sem merném bevállalni. Kettővel igen, ha előtte már nálam lenne a kocsi egy ideje és ismerném a gyengéit.


Persze meg lehet próbálni, de csak ha jó állapotban van, főleg a fékek. Mert ha fel nem mész mert nincs ereje a kocsinak, az egy dolog. De ha felértél és lefelé nem tudsz megállni az sokkal rosszabb.


Ugorjatok ki négyen Visegrádra (vagy tetszőleges helyre), próbáljátok ki a szerpentint felfelé, utána lefelé. Valamiféle képet kaphattok arról hogy milyen lesz az a párszáz kilométer...

2012. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát,ha mennem kéne akkor dízellel mennék már csak a nyomaték miatt is....vagy valami nagyobb ccm-es (min. 1800) benzinessel .
2012. máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi négyen lementünk Görögországba 1.4-es kombi F Astrával 10 évvel ezelőtt, 2 felnőtt, 2 gyerek és rogyásig rakva kempingfelszereléssel. és nem csak északra, hanem (néhány sarokpontot említve) Katerini - Athén - Kalamata - Patras vonalon végigkempingeztük az országukat.


Az az autó elég volt, mondjuk már majdnem a duplája annak a kis motornak lökettérfogatra..

2012. máj. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Össze sem lehet hasonlítani a 2 autót. Az Astra sokkal inkább alkalmas ilyen távokra, mint a Matiz.
2012. máj. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A motor kibírná. Más kérdés, hogy ilyen apró kocsival érdemes e elindulni ilyen hosszú távra. Ha Ti Liliputban éltek akkor bátran nekivághattok. Ha átlagos méretű felnőttek + cuccok is vannak a fedélzeten akkor nagy kaland, de inkább bosszúság mint élmény - szerintem.

Én nem vállalnám be, ilyen apró kocsival még egy Budapest - Miskolc is kihívás ( elgémberedek ).

2012. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!