Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, ha elveszett a...

Vargaga kérdése:

Mit tegyek, ha elveszett a jogosítványom? Azt mondják, azzal nagyon vissza lehet élni. A fénykép is elég gyenge minőségű rajta. Most nincs pénzem újat csináltatni, olyan pedig nincs, hogy csak letiltatni (mint egy bankkártyát, vagy SIM kártyát).

Figyelt kérdés
Ha újat kérek, kapok, csak akkor válik a régi érvénytelenné. Ha a rendőrségen feljelentést teszek, hogy ellopták, akkor már egy picit beljebb vagyok, de nem tudom, hogy ellopták-e, vagy elveszítettem. A rendőrségen azt mondták, hogy ebben az esetben rá is fázhatok a rendőrség félrevezetése miatt! Most akkor mi van???

2012. máj. 3. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne? Bejelented, hogy elveszett és újat csináltatsz. Ez pénzbe kerül, ha nincs pénzed akkor ez van.
2012. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A rendorsegen azt jelentsd be hogy elveszitetted. Feljelentest tehetsz ISMERETLEN TETTES ELLEN szemelyi okmannyal valo visszaeles gyanujaval.

(Ugyanis ha vki megtalalja es nem adja le, akkor azzal mar megvalositja ezt.)

A lenyeg hogy ismeretlen tettes ellen tetted, es nem lopas hanem szemelyi okmannyal valo visszaeles ellen.

Ne azt irasd bele hogy elloptak, hanem azt hogy X napja nem talalod.

2012. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És nem lehet egyszerűen bejelenteni a rendőrségnek?

Tehát nem feljelentést tenni, hanem csak egyszerűen bejelenteni, hogy nincs meg. Igazat mondasz, nem tudod, hogy ellopták vagy eltűnt, de nem találod, nincs nálad, ezért kéred, hogy tekintsék érvénytelennek, ha valaki ezzel közlekedik, akkor kapcsolják le!


Mi lenne, ha megkérdeznéd az okmányirodát? Hátha ők tudják mi a teendő...

2012. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha mostanában történt még simán előkerülhet, vagy te megtalálod valahol, vagy valaki olyan megtalálja aki visszajuttatja.
2012. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van. Bejelented a rendőrségen, hogy ELVESZETT (mondjuk a tárcáddal együtt, úgy hitelesebb). És ennyi. Ha ez után vissza is élnek vele te le vagy fedezve és ez nem kerül pénzbe sem.


Majd ha lesz pénzed akkor pedig csináltatsz újat.

2012. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megoldódott.

1.) A rendőrség nem foglalkozott velem. Vagy jelentsem be lopásként, de akkor...

2.) Az okmányirodában azt mondták, csináltassak újat.

3.) Bementem személyesen az irodába. Ott pedig egy EMBER. Azt mondta, semmi gond! Készít egy jegyzőkönyvet, hogy elveszett. Ebből kapok egyet én, egyet megtartanak. Ha a dátum után visszaélnek vele, már nem az én saram! Ennyi!

Köszönöm szépen a hölgynek! :)

2012. jún. 25. 16:31
 7/7 anonim válasza:
Kellett fizetned?
2014. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!