Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a 10 napos autópálya...

Ez a 10 napos autópálya matrica olyan, mintha a boltban nem lenne csak 5 kilós kenyér, nem?

Figyelt kérdés
A többit dobd ki, ami nem kell..xD
2012. máj. 8. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most mit vársz? Igen. Boltban van félkilós kenyér, de én csak egy szeletkét kérek reggelire. Mi legyen a többivel?
2012. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jobb helyen tudsz venni egy szeletet is :D

Csakhogy állambácsi azt hitte hogy majd a proli ugyis kifizeti a 10 naposat és ő mekkorát fog kaszálni.

De azóta az addig sem tömött M6 rendes ki van halva.

2012. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Most mi van?? Nem lehet már egynaposat kapni?!

Én nem jártam 5 éve autópályán. De tuti nem veszem meg a 10 naposat ha csak egyszer megyek arra. Elvből megkerülöm a fél világot inkább mint hogy 9 napot kifizessek potyára. Inkább megyek a rossz úton a dűlőn vagy a szántásba engem nem érdekel. Egyáltalán milyen dolog már az is hogy komoly sarcokat szednek az uthasználatra mikor a benzinnek a fele adó fizetem a súlyadót a parkolást a biztosítást a regadót a műszakit az átírást a.... fszm tudja még mit!!! Közlekedni meg muszáj! Én régen aki Magyarországra rosszul nézett azt is leköptem de mára elegem lett végeztem ezzel az országgal! Majd akkor talán visszajövök ha a mostani kormányt letakarítják és egy élhetőbb fejlődésképes rendszer születik...

2012. máj. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem a 3/4.nek mi a baja. Az osztrákoknál is 10 napos a legkisebb,mégis jó...

Ha nem tetszik, nem kell igénybe venni az autópályát( mint ahogy írta is).


" Persze a lejtő alján vagy a susnyásba bújva kanyar mögé és mérik hogy 59 el vagy 62-vel mentem e?! Mert ha 59 akkor 30 ezer ha 62 meg 70 ezer. " << b@ssz ki velük, tartsd be a sebességhatárokat ;)


2#: az M6 akkor is ki volt halva, amikor még volt 4 napos matrica. Az már akkor is felesleges volt :)

2012. máj. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora balhét csinálnál Svájcban, ott csak éves matrica van (igaz, hogy csak annyiba kerül, mint itt kéthavi).
2012. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ne hasonlítsd Ausztriát Magyarországhoz! Egész más a két ország gazdasága, átlagfizetése, adóztatása, stb...

Itthon a 10 napos matrica 2.975 ft-ba kerül ha jól tudom, és pl valaki egy hétvégére veszi igénybe, kidobott egy halom pénzt a fizetéséhez képest. (Átlagról beszélek)

2012. máj. 9. 13:48
 7/8 A kérdező kommentje:
És mi az hogy ha nem tetszik ne vedd igénybe? A Magyar embernek miért kell kétszer meggondolnia, hogy igénybe vehet e (anyagilag) egy rohadt autópályát!?
2012. máj. 9. 13:55
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Azzal egyet értek, hogy a minimálbérhez képest nem olcsó ( arányaiban drágább pl mint Ausztia). Viszont egyrészt az autópályát itthon is fenn kell tartani, ami sokhelyen már elmaradozik, másrészről akinek az gondot akoz, de valahogy kinyögi azzal mi lesz a pályán? Egyre több olyat látok, hogy személyautóval 80-90-eznek autópályán!

Kicsit idegesítő amikor FIZETSZ egy szolgáltatásért ( jelen esetben, hogy 130-cal mehess Aból Bbe normális úton) és a közlekedés többi résztvevője feltart, mert 100-110zel előz a belső sávban, és ki nem lehet onnan robbantani. Tudod ez olyan, mintha elmennél az Cinema CItybe/IMAXbe és az előtted ülő egész film alatt állna, és sz@rt se látnál.

Elég gáz, hogy múlt szombaton napközben kamionnal előztem a személyautókat az M3-ason( 82km/h-val mentem )- amikor ráadásul előzni tilos van- mert feltartottak. Ez sem járható út.


Azt elfelejtetted, hogy ha két egymást követő hétvégén vennél 4 naposat, akkor már a 10 napos olcsóbb. Ez volt az egyik indok amiért megszüntették.

(mielőtt még valaki nekem esik, szerintem is kár a 4 napos matricáért, de az már nincs. Attól , hogy itt flame-elünk, még nem fogják újra bevezetni..)

Én fenntartom: akinek nincs pénze autót fenntartani, az ne vegyen autót. Akinek sokallja a pályamatrica árát, annak lehetősége van alternatív útvonalakon közlekedni..

2012. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!