Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5x112 mm-es lyukosztású...

5x112 mm-es lyukosztású alufelni felszerelhető-e 5x114,3 mm-es lyukosztásra?

Figyelt kérdés
Alufelnit szeretnék venni egy Suzuki Sx4-re, de nem vagyok benne biztos, hogy találok olyan felnit ami nekem tetszik 5x114,3 mm-es lyukosztással! Azt ajánlották, hogy vegyek 5x112 mm-es lyukosztással rendelkező alufelnit, amit feltudok fogatni mozgókúpos csavarral! Csak nem vagyok benne biztos, hogy ez a megoldás mennyire biztos felfogatást ad a felninek! Ha megoldható lenne akkor sokkal könnyebben találnék magamnak felnit! A kérdésem akkor a következő felrakható e 5x114,3 mm-re az 5x112 mm-es lyukosztású felni, persze ha stimmel az agyméret?

#alufelni #lyukoszás
2012. máj. 9. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Némely gumis bevállalja,hogy felfúrja a felni kisebb furatát. Elvileg megoldható,és úgy gondolom gyakorlatilag is. De tudod az már nem gyári. Valószínű minden veszély nélkül elbírja a felni azt a néhány mm anyagveszteséget. De ez csak az én magán véleményem. Mérnök fejjel én nem fúrnám ki.De persze van aki igen. Azé a felelősség,és persze a tied. A mozgó kúpos csavarról még nem hallottam... Szerintem találsz kedvedre valót...
2012. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem mennék olyan gumishoz aki ezt megcsinálja.
2012. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Általában ha terveznek valamit annak van biztonsági tényezője.Ami azt jelenti, hogy meg van adva, hogy el kell bírnia pl. 1kg-ot akkor úgy tervezik, hogy elbírjon 1,5kg ot.

A boltba is amit megveszel kaját nem pont azon a napon fog lejárni amikori dátum rá van írva..

Daruknál, emelőknél meg ilyen cuccoknál is úgy terveznek általában, hogy többet bír mint ami rá van írva.

Szerintem nem csak neked volt már ilyen problémád, gondolom azért ajánlották, nem hiszem, hogy olyat ajánlanának amiről tudják, hogy nem biztonságos, én legalábbis biztos szolnék, hogy ezt nem ajánlom.

2012. jún. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!