Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb döntés?

Melyik a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Leginkább 4 km-es távokra használnám városban, esetenként max 20-40 km. Nem értek túl sokat az autókhoz, ezekre gondoltam:

Skoda Octavia 1.9 TDI automata 8 éves, Skoda Octavia 1.4 benzin manuál 5 éves , SKODA OCTAVIA 1.9 PD TDi manuál 8 éves, SKODA OCTAVIA 1.4 benzin manuál 6 éves. Vagy esetleg még ötleteket is írhatnátok ilyesmi kategóriában és hasonló korban lévőket.


2012. máj. 10. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:

4 km-es távra automatát hülyeség lenne, mert többet is eszik az autó. Mindenféleképpen valami diesel(dízel) autót ajánlok ilyen kicsi távra.

Pl. Octavia 1.9 PDTDi azok közül amiket írtál ez a legjobb.

Vagy Golf 4es - 5ös, abból is egy kedvező dízel kategóriát.

De pl. Suzuki Swift 1.3 2006 , városban 6 literes fogyasztással elmész vele garantálom.

2012. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Dízelt venni kistávra hülyeség.

A dízel autó olyan ,hogy reggel elindítod és majd 2 nap múlva leállítod. Én buszoztam szóval tudom mire jó a dízel és mire nem. Például gyűlöli az indítgatásokat fél óra míg bemelegszik kellően a motor. 4 km re többet fogyaszt egy dízel mint egy benzines. A benzinessel kevesebb a gond télen nyáron indul jól viseli a hideget is. Kevésbé allergiás a hidegindításokra.

Nekem idáig 15 autó fordult meg a kezem közt.

Ha azt mondanád hogy Dembrecenből Sopromba járnál egy nap 2x akkor a dízelt ajánlanám de így hogy csak kicsi távokat mész vele relatíve a fogyasztáson sokat nem tusz spórolni. Benzienes autóba csak beülsz beindítod és már el is indulhatsz vele. Dízelbe meg Ha TDI ha CDI ha JCDI ha akármi akkor is csak dízel és míg be nem melegszik sokat fogyaszt és nem tesz jót neki ha nem melegítik elő a motort indulásnál. Ezzel így csak a szívás lesz hidd el hiába választasz inteligens dízelt. A dízelek nem erre születtek. És az alkatrészek is 3x drágábbak egy dízelhez mint egy benzineshez.

2012. máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Swiftet meg ne vegyél haveromnak új sfiftje van. :)

1.3 motorral.

Városba jól gyorsul csak néztem mikor kipróbáltam ,hogy nini még jól húz a motor. olyan volt mintha egy komoly autóba ültem volna. kiértem vele a városból és mondom jól beletaposok már a pedálba.. 70km/h val mentem félig se tapostam a pedált. Padló.. kajak semmi nem történt.. :O

90 re nagy nehezen felgyorsult és tovább semmi. Talán lejtőn hátszéllel a 110 re is képes lett volna de már 90 nél is olyan fogyasztást produkált hogy a kocka furgonom nem fogyaszt annyit 100km-en.. :(

A régi swift még mindíg jobb.. az legalább olcsó és még talán fürgébb is. Tudom nem ez volt a kérdés de megjegyzésnek írtam. Amúgy benzines jobb melóba járni..

A dízel teherautós.

2012. máj. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem Swiftem van 2006os 1.3-as, és városi autó az biztos de 120nál 5ösbe nagyon keveset fogyaszt.
2012. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mármint nem neked, de a családban. :)
2012. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyértelmű: Octavia pdtdi! Erős, dinamikus, keveset fogyaszt.

Viszont az 1,4 benzinmotor még egy fűnyíróba is gyenge!

2012. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen rövid távokra városba leginkább biciklit vegyél. Egyébként ha már úgyis rövid távokra meg városon belül lesz akkor minek akkora autó mint az Octavia? Nem lenne jobb egy kissebb?
2012. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy most egy 7 éves Skoda Superb -em van csak a barátnőm összetörte egy kicsit és sokba kerülne megjavítani. Szeretem a nagy autókat mert szerintem biztonságosak.
2012. máj. 11. 18:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban biztonságosak a nagy autók de egy ekkora kasztnihoz nagyon gyenge az 1,4 benzinmotor. Főleg egy superb után (gondolom pdtdi volt)

Szóval dízelt javaslok.

2012. máj. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!