Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha Pannóniába a hajtókart...

Ha Pannóniába a hajtókart felül is tűgörgős hajtókarra cseréltetem akkor milyen arányba kell keverni olajjal a benzint?

Figyelt kérdés

Itt 3-ból 2 főtengelycsapágyat is a keverékben lévő olaj ken, valamint gyárilag a hajtókar felső része bronzperselyes, így 1:25-ös keverési arányt ír.


Meg a másik kérdés hogy 95-ös benzinnel mennyi olaj kellene "gépkönyv" szerint? Mert a gépkönyv az 70-80-as oktánszámúhoz írja az olajkeverést.


2012. máj. 11. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Az oktánszámhoz nem szokták igazítani az olaj mennyiségét, inkább a kialakításhoz és a terheléshez.


A főtengelycsapágyak nem igénylik annyira az olajat, mint a felső perselyezés, nagyrészt amiatt kell a sok olaj. Ha átszereled tűgörgősre szerintem minden további nélkül leviheted 1:40 környékére az olajmennyiséget. Persze bejáratott motornál, frissen felújítottnál én lehet megmaradnék az 1:33-nál, aztán utána csökkenteném tovább.


Próbálkoztak már mások is ilyennel, emlékeim szerint valamelyik régebbi Kawa hajtókarja az ideális (KX500 vagy hasonló típus), de elmegy a 900-as Wartburgé is.

Nem tudom mekkor a csapszeg a "Varesz"-nál, a Kawáé nagyobb (19-es, a Pancsiké 18-as), így kell még faragni rajta.


1:25-höz? T5 vagy P10?

2012. máj. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

T5

A gépkönyv ír bejáratott motorhoz 1:25-öt.

Átfutott az agyamon hogy ha lesz pénzem felújíttatom a főtengelyt is. És ha rászánom magam akkor így hogy kevesebb olaj kell tuti olyan hajtókart rakatok bele ami felül is tűgörgős.

Meg gondolom picit jobban is megy a motor ha kevesebb olaj van a benzinbe.

2012. máj. 11. 23:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a láncfűrészekbe,fűkaszákba való(stihl) motor olajat.Nagyságrendekkel jobban ken, elég az 1:40-es keverék.
2012. máj. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Felújításhoz lehet venni Kawa-készletet (KX500 talán, ahogy írtam is), abban minden stimmel, leszámítva az alsó csapot amit le kell gyártatni (az eredeti rövid a Pancsi sonkákhoz).
2012. máj. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Közben megtaláltam a kollégád kérdését a fórumon ahova járok. Én is itt olvastam pár hónappal ezelőtt amit leírtam. :)


[link]


üdv: egy szintén Pannoniás.

2012. máj. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem olcsó a dolog. De gyűjtöm rá a pénzt :) Aztán télen lehet meg is csináltatom.
2012. máj. 12. 11:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, a legbonyolultabb része hogy szét kell hozzá húzni az egész blokkot.. :(
2012. máj. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát azt a műveletet már párszor el kellett végeznem :)

Egyébként akk 20000ft a hajtókar és kb 10000-a munkadíj?

2012. máj. 12. 18:17
 9/9 motu01 válasza:

Üdvözletem!

Van egy eladó KX500 hajtókarom csapszeggel és tűgörgővel együtt 10000ft-ért.

Ha érdekel szólj és megbeszéljük. 706061286

2012. máj. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!