Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályozni kellene az aeroxom...

Szabályozni kellene az aeroxom hengerét valahogy? 80cm3-as bigbore hengert tettem rá, előtte 70 es Athena volt 130km\h-s a vége.30 éve építek motorokat, de nem gyárilag a bigboret a jószokásomhoz híven a tapasztalat alapján tuningoltam, többi lent?

Figyelt kérdés
A megtuningolt bigboreval nem tudok vele menni..Úgypörög,h maximális gázzal indulni nem lehet...a kerék elforog a betonon...Még 100 felett is könnyedén megcsúsztatja a kereket...Valami fajta elektronikus szabályzás nem lehetséges?!Mert a trm gáz az nem enged folyamatos adást.

2012. máj. 12. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a gázkar nem kétállású...
2012. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, a legegyszerűbb és bevált módszer a gázkarral történő szabályzás. :D
2012. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs az az isten hogy a gázkarral nem tudod rendesen szabályozni, ott akkor a motorral van valami probléma ha ennyire hirtelen kap.
2012. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem szükséges elektronikus szabályzás. Van egy nagyon egyszerű mechanikus szabályzószerkezet, ami a keverékképzésbe avatkozik be. Gázmarkolatnak hívják. Megfelelő szöggel elforgatva nem hagyja kipörögni a hátsó kereket.

Nem tudom, milyen az a "trm gáz", de nem nagyon hallottam még olyan, motorkerékpárra/robogóra szánt szektort, amivel ne lehetne fokozatosan nyitni a fojtószelepet. Ha valami olyan megoldás van rajta, ami ezt nem teszi lehetővé, akkor egy precíziós szabályzószerkezet kell hozzá (mondjuk a gyári gázmarkolat).

2012. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

30 éve építek motorokat 10 éve foglalkozom dragster robogó építésben!

Ez "Házi" ferrarim lett..51 pacierő... és nem lehet egyszerüen irányítani...110 nél 3/4 gáz volt...Maxot rátoltam elkezdett úgymond pörögni a kerék,h a hátulja balra ment mivel gyorsabban pörgött a kerék mint ahogy a motor gyorsult...Ezért kéne valami megoldás ,mert nem tudom versenyre vinni...Gondolkoztam a hátsó súly növelésen vagy az egyedi full tapadó gumikról.

2012. máj. 12. 21:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugye, nem mondod komolyan, hogy utcai gumival akarsz dragster robogót építeni? Még az alig-alig módosított gépeknél is elsők között szokott szerepelni a gumik cseréje valami kellően lágy slickre (sőt, aki komolyan gondolja, az szögletes profilút szereltet fel). Ha tényleg 51 lóerős az a 80-as motorka, akkor alighanem igen komoly technikát vonultat fel, ez esetben pedig teljesen felesleges tesztelni vagy akár versenyre is vinni, amíg nincs rajta rendes, magas oldalfalú, alacsony nyomású slickgumi.

De ugye 51 lóerőt valószínűleg nem a gyári variátorral próbálsz átvinni, hanem egy egyedi, erősített darabbal, így ha még a jobb tapadású gumi sem segít, abba is bele lehet nyúlni.

2012. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rendes Slick gumim perpillanat nincsen!A legjobb tapadású gumit tettem fel amit tudtam szerezni!Mert volt már 1 drag gumi szett csak az nem volt megfelelő!

"Személyre szabott gumira várok egy ideje csak azt nem a legkönyebb minőségit beszerezni."

Nem 1 város közepén található robogó boltostól akarok venni gumit 10k\db áron...Ha már kiszeretném vinni akkor minőségit szeretnék.csakhát nemnagyon találok..

2012. máj. 12. 21:46
 8/12 A kérdező kommentje:
Ami a varriátort illeti elég szép pénzemet emésztette meg...A malossi MHR varriátorja kellően megteszi...csakhát sajnos ez még a legjobb kuplungomat keveselte...Az nem volt 107mm-es...
2012. máj. 12. 21:50
 9/12 A kérdező kommentje:
nos mivel a harang megkívánta ezt.
2012. máj. 12. 21:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Szélesebb futófelület? Esetleg donor gépből bontott ASR? Bár azt elég szép mutatvány összejátszani, de megoldható.
2012. máj. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!