Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babetta robogó indítómotorral...

Babetta robogó indítómotorral kivitelezni?

Figyelt kérdés
Halihó! Van egy babettám, és olyasféle módszert keresek, amivel nem kell betekernem a babettát, mert nem nagyon tudok nagyobb erőt kifejteni. Egy robogó, vagy kismotor indítómotorjára gondoltam! Jöhetnének ötletek, esetleg linkek, eladó indítómotorokra, mert nem nagyon találok :S

2012. máj. 13. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
a pedál láncát használhatod ha úgyse fogod tekerni, javaslom az elektromos kerékpár-építő fórumokat, ott 50-1200 watt között szinte mindenfélét elővesznek, csak lesz ami neked jó :)
2012. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"mert nem nagyon tudok nagyobb erőt kifejteni"


Nem lehet hogy a Babettának van valami gondja és azért nem indul könnyen? Abból gondolom hogy a hugom probléma nélkül elindítja a Pannoniát. Oké, az nem pedálos, de nagyobb erő kell hozzá.

Érdemes lenne átnézni, mert egy (indító-)motort szabadonfutóval nem lesz egyszerű esztétikusan rárakni, főleg hogy még nagyobb akksinak és némi vezetékezésnek is kell a hely.

2012. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én arról nem tehetek, hogy gyengébb a lábam a kelleténél, és kétlem, hogy a kishúgod beindítja. Nekem ez van, ezért szeretném indítómotorosra.
2012. máj. 13. 18:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát öcsém elmondom néked én lehelletnyi rúgásra beindítom a babettát. Nekem egy 207-es van amin ugye található dekompresszor. Állandóan rugdosnom kellett mint a vadnyulak hogy be induljon ,próbáltam új pofákkal de nem vezetett eredményre. Kicseréltem az indítódobot és láss csodát fél rúgásra indul minden erőfeszítés nélkül
2012. máj. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Nem akartalak én megbántani, bántó szándék nélkül mondtam. A hugom nem kislány, elmúlt 20, de fél a motoroktól. Úgy próbáltam rászoktatni tavaly, hogy lehívtam beindítani a Pannoniát és ment neki.


De visszatérve a Te esetedre: azért írtam hogy át kellene nézni, mert ha csak a nehezen indulás a baj, akkor azon lehet segíteni, mert egyébként könnyen szoktak indulni a Babszik.

Meg az indítómotor rendes (üzembiztos) beépítése nem 3 perces munka, át kell majd ezt-azt faragni hozzá... Fog kelleni egy megfelelő nyomatékú motor, aminek indításkor is van elég nyomatéka meghajtani a blokkot, ezt rögzíteni kell majd valahova valszeg egyedileg gyártott tartóval. Meg kell azt is oldani, hogy ha a motor beindult ne hajtsa vissza a villanymotort, hacsak valami trükkel nem akarod áramtermelésre is használni, de az a Babetta teljesítményéből venne le akkora részt hogy egy enyhe emelkedőn is "megizzadna" a kicsi blokk benne. Ehhez kell legalább egy szabadonfutó, előfordulhat hogy tudsz szerezni olyan motort, ami tud már ilyet, az szerencsés lenne. Ezekután át kell gondolni mennyi áramot venne fel indításkor a motor, ahhoz méretezni a kapcsolót és a vezetékezést, esetleg - ha szükséges - valamiféle relével megoldani hogy kapcsolható legyen az indítógomb károsítása nélkül. Helyet kell keresni az akksinak is, és megfelelően kell rögzíteni. Ráadásul nem árt elfedni a kíváncsi szemek elől, mert megeshet, hogy valaki elemeli a párezer forintos akkudat ha megtetszik.

És nem ártana azt is figyelembe venni, hogy vissza is kell tölteni az akksit hogy a következő indításkor is legyen ereje megtekerni a motort. Gondolom nem akarod minden éjszaka tölteni az akkumulátort hogy utána kibírjon 3 indítást...


Szóval meg lehet oldani, a kérdés hogy célszerű-e..

2012. máj. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát csak nehéz berúgni, nem tudom mi lehet a baja, talán ha megcsinálnám, akkor könnyebb lenne
2012. máj. 14. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokat kell tekerni hogy hideg motorral elinduljon? Ha igen, akkor lehet csak a szivató nem működik.

Egyébként nem tudom hogyan szoktad, de gondolom középállványon egyszerűbb betekerni, aztán levenni a támaszról és elindulni.

2012. máj. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!