Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobbra kanyarodásnál a Suzuki...

Jobbra kanyarodásnál a Suzuki Swift 2000-es Sedanom recseg-ropog! Mitől?

Figyelt kérdés

Azt mondta a szerelőm, amikor vittem vizsgára a kocsit, hogy valamit össze kéne fogatni, de nem hiszem, hogy tudta volna a hibát mert akkor kijavította volna!

Mi lehet a probléma? Ja és még amikor recseg kanyarodásnál a kuplungot satuig nyomva tartom akkor nem recseg!


2012. máj. 16. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok új kérdés vetődik fel...


-megemelt állapotban,ha forgatod a kereket?

-féltengely gumiharang egybenvan?

-kerékcsapágy volt már cserélve?

-álló motornál is csinálja?

stb stb...

2012. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg jobb oldalon elfáradt a féltengelycsukló.

Egyenes haladásnál csendes, akkor tud hajtani kanyarodásnál viszont már recseg-ropog, mert kopott, nem tudja jól átadni a nyomatékot. De ha kinyomod a kuplungot, nem kap nyomatékot, megszűnik a recsegés is, mert nem feszül. Hogy ezt minek az összefogatásával lehetne javítani, nem tudom, de lehet, hogy a szerelőd tud valami tákolást vagy vajákolást a csere helyett.

2012. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Beindításkor semmi hangja sincsen, egyenesen ha megyek akkor is csendes, balra kanyarodok akkor is csendes, felemelve kerékforgatáskor is csendes, jobbra kanyarodás viszont rettenetes hangos, mintha 2 fém fogai durván egybenyomódnának!
2012. máj. 16. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló is írta,a féltengelycsuklód elment vécére.

6 ezer az új,10 ből kijössz.

2012. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem ugyan ez volt az opelemmel, elvittem szervizbe es csapagy. De nem akarok okoskodni, vidd el szervizbe legtobb helyen, ingyert is megnezik.
2012. máj. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!