Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsit 2,4M-ból?...

Milyen kocsit 2,4M-ból? 2009-es legalább, min.90 LE, max.60000km és a nagyfiam is beférjen. Focus 1.6 benzines v. dízel? Vagy modernebbet? Fabia kicsi, Octavia drága, Meriva nincs v. drága. Évi 25000km-t megyek. Eddig Ibizám volt, csak kicsi lett.

Figyelt kérdés

www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_ambiente_m. O-i_digit_klima_63e_km-5806379


www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_tdci_ghia_dpf_digitklima. Tempomat-5804828


www.hasznaltauto.hu/auto/hyundai/i30/hyundai_i30_1.4_dohc_classic_plus-5796987


2012. máj. 21. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Én dízelt csak akkor javasolnék, ha sokat lenne használva városon kívül, és keveset városban.
2012. máj. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként, érdemes lenne a válaszba importálni a linkeket, mert így nem jeleníti meg.
2012. máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2012. máj. 21. 19:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Hááát, azt a max. 60000km-s álomhatárt told ki min. 80e-ig szerintem - és inkább kombit keress, ha az Ibiza kicsi volt, akkor a sima Focustól se várj sokkal több helyet. Egy-két példány minden típusból előfordul amit tipikusan hétvégi autónak vett valaki és ezért keveset futott, de nagyon ritka. Így is eléggé ki vagy szolgáltatva a kereskedőknek, nagyon nehéz valós futásteljesítménnyel rendelkező példányt találni.
2012. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ha csak a fentiek közül kell választanom akkor mindenképp Octavia, miért: mert nagy biztonságosabb mint a többi már csak a felszereltsége miatt is, de ha egy igazi autópálya faló kell ami olcsón fenntartható írta az Opel Merivát, akkor lehet Opel is, abból is az 5 ajtós bőven van benne hely a csomagtartója is óriási Vectra C GTS, szép kevés van belőle ebből a konkrét modellből csak néhány szaladgál az utakon, kedvező a fenntartás és kb a fenti évjáratnak is megfelel motorból pedig van sokféle dízel és benzines is én egy nagyobb benzinest használok de nem nagy a fogyasztása, fócusból meg annyi van, már mindenki azzal jár,a választás nehéz remélem segítettem
2012. máj. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Főzős Laci ***** válasza:
53%

Bármelyik Skoda Octavia(I,II.,Tour),és a a Vectra c Gts is nagyon-nagyon jó autó.Nekem Octaviám volt,és kifogástalan volt,egyet kivéve,hogy a kedves német testvéreink csak a magyar piacra egy 1.6-os,aut.klímás autóba adtak egy 44amperórás gyenge,szar akksit,és ezt kellett kicserélni.

Ha vállalod a dízeles rizikót, akkor én ajánlanám a VW Passat V. kombit is,csak ha itt valamit javítani kell az pénzízű lesz!

2012. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az a kombis típusú nő.:(

90%-ban melóba járok vele(napi 70-100km)ezért kéne a jó fogyasztás.De ez a családi is,amikor fullra pakoljuk.Bár gondoltam már tetőboxra is.A címbe 2.4millát írtam,és ez a bibi.2.8-ért már lennének,de ennyiért alig.Mivel soket megyek,nem kéne 3 évnél öregebbet venni,nem éri meg.Octavia jöhetne.Meg a Leon!De akkor már majdnem 3M-nál járok:(

2012. máj. 22. 15:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Vegyél hát valami egyterűt, legpraktikusabbak azok. Mondjuk ha felhagynál ezzel a "legfeljebb 3 éves legyen és max. 60e km!" ötlettel, akkor talán találnál is magadnak való autót és nem kéne a visszatekert Focusok és ex-flotta autók között turkálnod, de te tudod.
2012. máj. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Csak vázoltam az ideális állapotot.Na jó,évi 25000km belefér,de több ne.A jövő 5 évre tervezem,hogy még majd el is lehessen adni!Most 170000 van az ibizámban,és hiába kímélt,gondozott,ez mindenkit elriaszt!

2012. máj. 22. 19:46
 10/11 anonim ***** válasza:
a km-ről annyit hogy nem mindegy hogy Pesten tesznek bele az autóba 70 000. km -ert és kocsi műszakilag teljesen le van lakva, de az ember örül mert egy alig néhány ezer km futott vásárolt, vagy az autóval pl.: Győr és Berlin távot járják vele mondjuk 3 évig és úgy tesznek bele 550. 000. km-ert, mivel az utóbbi esetben, ha karban volt tartva, és teljesen máshol jó utakon nem terhelve futott, én azt venném meg, az a baj hogy az emberek állam világban élnek egy autó átlag futásteljesítmény ma 25-30.000km, ha egy 10 éves kocsival számolunk ez 10 év alatt 300.000.km, a fenti leírás szerint is egy átlag 3 éves autóban közel 90.000 km lesz, akkor felmegyünk egy ilyen autók eladásával foglalkozó oldalra és a hirdetések csupán néhány %-a hirdet ilyen magas km és ezt érdemes meg nézni, valószínűleg az autókat néhány éves koruk után az emberek többsége vitrinbe teszi:) és a nóta mindig ugyanaz, hogy hát ebben csak ennyi van, mert idős tulaj meg így meg úgy stb..... egy biztos amit érdemes mindig megnézni a váltószoknya állapotát a váltó gomb állapotát az ülés ki van-e repedezve szakadva a motort mindig hidegen beindítani és kipróbálni magasabb fordulaton füstöl-e és milyen a kipufogó gáz szaga, a fékeknek van-e válla, illesztési pontok rohadnak-e mert akármilyen menő márka ez bármilyen autónál előfordul, gumik és a felnik állapota is sokat elárul a futóműről vagy az autóhasználójáról maga beltér állapota is beszél, ha ezeket kicserélik akkor még az viszonylag "korrekt" is, mert én találkoztam olyannal, hogy még arra sem vette a fáradtságot az eladó hogy egy kicsit is költsön az autóra, és nem árt elvinni egy márka szervizbe állapotfelmérésre, lehetőleg távolabb az adott kereskedőtől, hogy ne a cimborái vizsgálják meg az autót, remélem segítettem a lényeg a figyelmesség
2012. máj. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!