Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fötengely csapágyakat hogy...

A fötengely csapágyakat hogy szedjem ki? van egy tomos gyártmányú 50köbcentis kismotrom, és kikellene cserélni a fötengej csapágyakat.

Figyelt kérdés
natehát 2db csapágyon fekszik a fötengely amik ugye az aluménium blokban fekszenek,a fötengeny relativ könnyen kicsusszant a csapágyakbol,de a csapágyak nem akarnak kijönni a blókbol,nemmerem nagyon eröszakólni,ütni öket mert félek kárt okozok a bolkban,hogy tudnám megkönnyiteni a kijövetelt?valahogy próbáljam felmelgiteni??segitsetek.

2012. máj. 21. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:

dobd fel a blokkot egy rezsóra, vagy hőlégfúvóval melegítsd a csapágyfészket addig míg nem sistereg ha ráköpsz :D

melegben szépen tágul az aluminium és egész könnyen ki fog jönni :) az új csapágyat addig rakd bele amig meleg a blokk és hagyd ráhülni

2012. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyakran rögzítik a csapágyakat ún. zéger gyűrűk is, amiket előbb ki kell venni...

Érdemes melegíteni, de azt se mindig kell. Néha elég egy sík felületre fektetni a blokkot és némi ráhatást gyakorolni kalapáccsal!


Alumínium, blokk, főtengely...

2012. máj. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan kalapáld...



Felrakod a rezsóra, és szépen ki fognak esni belőle a csapágyak.

2012. máj. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
na köszönöm szépen a válaszokat!sokat segitettetek!ám az ujj kérdésem is ide kapcsolódik tehát a régi csapágyakbol könnyen kijött a fötengely de ép próválgattam az újjakat ráhúzni és azok fene nehezen akarnak rámenni...abben az esetben is lehet valamit melegiteni?
2012. máj. 22. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:

csapágyakat is meg tudod melegíteni és akkor szépen könnyen rácuppan :) de figyelj ne melegítsd túl, hamár elkezd futni rajta a rácsöppentett olaj akkor jó

ha tovább melegited meglilul a csapágy és dobhatod ki

2012. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát köszönöm ezt a sok értelmes válszt,ezek most tényleg nagy hasznomra vannak:)hállás vagyok értük,ám én arra is gondoltam h picit felmelegitem a csapágyakat illetve berakom a fötengelyt a Hötöszekrénybe és rákapcsolok legalább -20fokra és akkor még a fötengely is ha lehül,egy nagyon nagyon minimálissat zsugorodik!vagy ez már azért hüjeség?kár vele vacakolnom?illetve a fötengely csapágyakat összeszereléskor ugye nemszabad megzsirozni?mert halotam olyat is aki jól megzsirozza meg olyat is aki azt rossz ötletnek tartja,énsem hiszem h az jó ötlet lenne hisz elméletileg azért is atkjuka benzinbe az olajat h kennye a csapágyakat?!
2012. máj. 22. 13:43
 7/8 anonim ***** válasza:

A zsírt ami rajta van távolítsd el a csapgáyakról (féktisztító, benzin, gázolaj)

A főtengelyt rakd a hideghűtőbe:)

És az új csapágy belső gyűrűjére keress valami másik gyűrűt, vas darabot ami arra ráfekszik. (hőgomba)

Melegítsd a talált vas darabot jó melegre.

Tedd rá a csapágy belső gyűrűjére, és egy kis csavarhúzóval forgasd a golyókat a csapágyban.

Érezni fogod, hogy egyre nehezebben forognak, végül már nem forog. Ilyenkor még pár másodpercig rajtahagyhatod a hőgombát. Miután levetted szépen felcsusszantod a főtengelyre a csapágyat.

2012. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ezt nevezem mindég tanul valami űjat az ember:)de most a fötengely vizsgálata közben sikerölt kiszúrnom hogy a hatokatnak van valamennyi játéka,talán tönkrevan menve a tügörgös csapágyam?!szabad ott egyáltalán ilyen játéknak lennie?mennyia még megengedett?vagy dobhatm a kukába a fötengelyt is és vehetek másikat??:S
2012. máj. 22. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!