Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vállal-e ezért felelősséget a...

Vállal-e ezért felelősséget a használtautó kereskedő?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hete vettem egy régi 120as skodát, 100ezer forintért, az adásvételit és az eredetiségvizsgát még nem csináltuk meg. Ma vittem el szerelőhöz az autót megnézetni mert gyengébb volt az eddiginél, kiderült hogy beköpött egy gyertyát amivel eddig semmi gond nincs, de egy másik henger sem megy aminek nem egyszerű a problémája, a lényeg az hogy ez biztos nem mostanában ment tönkre. Ki kell cserélni ami legalább 20-25ezer forint lenne. Amikor megvettem az autót arról volt szó hogy rendesen működik a motorja. Ezenkívül rengeteg probléma van az autóval amivel semmi bajom hisz régi autó.. De ez már kicsit sok. A kérdésem az hogy kötelezhető-e valamiféle kártérítésre a kereskedő, vagy arra hogy visszavegye autót? Vagy erre nincs semmiféle szabály és így jártam..

2012. máj. 22. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vettél egy kocsit adásvételi és eredetvizsga nélkül. Gratulálok! Rá kellene költened 20-25 ezer forintot. Mégis mire számítottál? Hogy veszel egy kb. 25 éves kocsit, és csak mész és mész?
2012. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 eNerdzsy ***** válasza:
Az autókereskedők álma vagy. Így jártál. :(
2012. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kolompár Achilleusz!

elvileg még nem jöttek meg a papírok, azért nem csináltuk még meg.(remélem ezzel nem lesz probléma) a gond meg nem az hogy rá kell költeni, hanem hogy már így adta el az autót. a kérdésem pont az hogy nincs erre valamilyen szabály? mert aztmondta hogy rendesen működik, közben meg nem..

2012. máj. 22. 16:00
 4/13 anonim ***** válasza:

Kipróbáltad? Rábólintottál az üzletre? Akkor meg? Gondolom mikor próbakört mentél akkor is gyenge volt az autó!? És miért adsz addig pénzt valamiért amég nincs a kezedben az adásvételi? Nagy butaságot csináltál szerintem.

Ha nem höbölögve mész vissza hozzá és normál ember módjára beszélsz vele akkor tuti meg lehet vele beszélni.

Ha meg nem akkor 2db nagy meggyőzőerővel bíró c-típusu emberrel visszamész az tuti használ :D

2012. máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
értem, köszi a segítséget mindenkinek. sajnos én nem tudom megállapítani hogy 3 vagy 4 henger megy.. akkor úgytűnik átbasztak, hülye voltam én eddig azt hittem hogy amit mondanak az úgy van.. mert sokminden nem jó az autón azt mondta is az eladó, nem csodálkozok rajta.. de a motorral aztmondta minden rendben van. mostantól semmi ilyesmit nem hiszek el az már biztos..
2012. máj. 22. 16:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezt nézd!


[link]

2012. máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Miért, azt gondoltad, hogy a 100 ezres, látszólag hibátlan állapotú Skoda 120-assal megcsinátlad életed üzletét?! :D Ha még egy tank benzin árát sem tudod rákölteni a javításra, akkor mi lesz később? Nem a kereskedő volt szemét, te ugortál bele elővigyázatlanul az autóvásrlásba.

Egyébként a legtöbb kereskedő engedi, hogy vásárlás (és fizetés...) előtt elvidd az autót egy állapotfelmérésre, szerelőhöz vagy szervízbe. Majd legközelebb előbb eszedbe jut, hogy megnézd mit veszel.

2012. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Egyébként a legtöbb kereskedő engedi, hogy vásárlás (és fizetés...) előtt elvidd az autót egy állapotfelmérésre, szerelőhöz vagy szervízbe. Majd legközelebb előbb eszedbe jut, hogy megnézd mit veszel."


Ezt vitatnám.

2012. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 L.Thomas ***** válasza:
Nem nagy pofával leugatni kell hanem tanácsot adni amit belinkelt kedves kommentelő társam az úgy igaz olvasd el nyomtasd ki és ballagj vissza a kereskedőhöz.
2012. máj. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
és ez most kinek szól?
2012. máj. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!