Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vállal-e ezért felelősséget a...

Vállal-e ezért felelősséget a használtautó kereskedő?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hete vettem egy régi 120as skodát, 100ezer forintért, az adásvételit és az eredetiségvizsgát még nem csináltuk meg. Ma vittem el szerelőhöz az autót megnézetni mert gyengébb volt az eddiginél, kiderült hogy beköpött egy gyertyát amivel eddig semmi gond nincs, de egy másik henger sem megy aminek nem egyszerű a problémája, a lényeg az hogy ez biztos nem mostanában ment tönkre. Ki kell cserélni ami legalább 20-25ezer forint lenne. Amikor megvettem az autót arról volt szó hogy rendesen működik a motorja. Ezenkívül rengeteg probléma van az autóval amivel semmi bajom hisz régi autó.. De ez már kicsit sok. A kérdésem az hogy kötelezhető-e valamiféle kártérítésre a kereskedő, vagy arra hogy visszavegye autót? Vagy erre nincs semmiféle szabály és így jártam..

2012. máj. 22. 15:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ja már értem. Valószínű hogy a 18:26-asnak.
2012. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A gond még mindig nem az hogy rá kell költeni, hanem hogy a kereskedők megtehetik azt hogy akármilyen pocsékul működő autót csak úgy továbbadjanak(úgy hogy közben meg se nézték talán, közben meg mondják hogy semmi baja), pontosabban az hogy én erről nem tudtam. :( Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. máj. 23. 09:16
 13/13 A kérdező kommentje:

amúgy, ha esetleg még valaki olvasná ezt a kérdést, annak szeretném üzenni hogy a kereskedőnek igen is kötelessége úgy eladni az autót hogy az motorikusan megfelelő állapotban van.. és bizonyos garancia is van az autóra..

pontos részleteket nem tudok mondani, csak azt ami az én eseteben volt, beszéltünk a szerelővel aki felhívta a régi tulajt is, mindhárman elmentünk egy szerelőhöz aki megállapította hogy az autónak tényleg gondja van, amit a volt tulajnak kellett állnia(legalábbis az én esetemben így volt), tehát vagy a régi tulajnak kellett volna megcsináltatnia az autót és normális állapotban visszaadni, vagy amit mi csináltunk egy a becsült összeg alapján megállapodás szerint kifizette a várható költséget, így én 20.000 forintot kaptam kézehez! a szerelés végül 25.000 forintba került(ismerős szerelőnél), tehát mindenki jól járt.

a kedves válaszolóknak akik annyit írtak hogy "te hülye vagy" meg hogy "nem tudsz tenni semmit ezt megszívtad" üzenném hogy néha gondolkodjanak mielőtt írnak vagy épp oltanak.. és akárkinek aki ilyen helyzetbe kerül ne hagyja annyiban a dolgot! itt a példa rá.

2012. jún. 27. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!