Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékezéskor a szervofék "felkem...

M.László kérdése:

Fékezéskor a szervofék "felkeményedik", ilyenkor csak akkor van fékhatás, ha nagyon nagy erővel nyomom a féket, van vkinek ötlete?

Figyelt kérdés
Amellett h idegesítő és nehéz, még balesetveszélyes is. Elmentem szerelőhöz, kicserélte a fékbetétet (a régi se kopott még teljesen. ), de semmi változás. BMW 316 ti compact 2003as.

2012. máj. 25. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Hat ket dolog szokott lenni: A fekrasegito nem mukodik(membran elszakadt, szivocso kilukadt) ilyenkor a motor is egyenetlenul jar alapjaraton.

A masik az ABS ben is van egy kis trukkozes, ha az ugy gondolja hogy TE csusztatod a kerekeket akkor O visszaszabalyoz(kis szervo szeruseg lakik benne de tipusa valogatja). Ugyhogy eloszor nezd meg a fekrasegitot utanna szerelo es ABS bevizsgalas( ha szerencsed van akkor csak a fekeroszabalyzo a hatso tengelyen rakoncatlankodik es az TRefalja meg az egesz hobelebancot)

2012. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, az első szerintem nem áll fent, mivel hirtelen fékezésnél abszolút működik a szervo meg az ABS is, a hibajelenség csak néhány másodperces finoman fékezés után, alacsony sebességnél és megállás előtt jelentkezik.

Az ABS bevizsgálás vmi spec műhelyben, műszerrel, vagy bármelyik szerelőnél lehet?

2012. máj. 26. 19:45
 3/8 anonim válasza:
Valószínűleg elmegy a vákum a rásegítőnél. Aprócska repedés lehet valahol. hirtelen fékezésnél nincs ideje viszont lassú fékezésnél levegő kerül a membrán mögé. A fékbetéteknek semmi köze a pedál felkeményedéshez. Ha elkopnak akkor nyekeregni fog ha fém fog fémen. Az abs-meg vagy működik vagy nem. Ha nem akkor csúszni fog az autó satuféknél.Enyémbe is rossz az abs de simán tudok fékezni. Viszont álló motornál 2-3 taposásnál már alig lehet a pedált benyomni.
2012. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezek szerint a már csak azt kéne megtalálni, hogy hol szivárog el a sűritett levegő... Tippelni tud vki, hogy ezt meg lehet e találni és azt az egy alkatrészt kicserélni, vagy ilyenkor egy komplett fékrásegítő csere játszik?
2012. máj. 27. 18:52
 5/8 anonim válasza:
Nem sűritett levegő hanem vákum. A motor szívó hatása idézi elő. Kell lennie egy csőnek a fékrásegítőn ami a motorhoz megy szívó sor vagy légszűrőház vagy nem tudom de valahova oda. Azt nézd meg elsőként nem-e repedt. Nem kell a legrosszabtól tartani:))
2012. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja, igen vákuum köszi!

Viszont ma újabb fejlemény történt: erősebb fékezéskor szisszenő hang, utána a fékrásegítés kb 0-lesz. + Ha nyomom a féket (pl álló helyzetben), akkor bugyborékoló hang jön a motortérből.

2012. máj. 28. 20:21
 7/8 Takács Péter Pál válasza:

Srácok!


Nekem több kis fékezés után keményedik fel a fékem, hogy alig fog, pl dugóban. Jelzett ABS hibát menet közben egyszer a kocsi, de abba hagyta..BMW E46

Ez mitől lehet?

2017. febr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is hasonlo jelenseg van, esetleg valaki megoldota, hol szokik el a vakum, n46 motor hatuljahoz benyultam a vakum pumpahoz vagy mihez es kicsi olaj szivargast ereztem ... a cso jonak tunik ...
2017. máj. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!