Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy simsonom, most lett...

Van egy simsonom, most lett felújítva fél éve teljesen, reggel elmentem vele dolgozni, és délbe mikor akartam vele haza jönni nem indult be, reggel még 2. rúgásra indult, úgy indult ahogy szokott, (? )

Figyelt kérdés
mi lehet az oka? és indultam volna haza és nem indult be, a főnököm simsonjával jöttem így miért csinálhatta ezt? hazailyent csinál?
2012. máj. 25. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Benzinszűrő van benne?


Üss össze picit a gyertyahézagon,és lábszagra fog indulni!XD

2012. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Füles76 ***** válasza:

Elég kevés az infó!

Haladjunk sorjában, van szikra vagy nincs ill. milyen, erős, kék, vagy gyenge, pirosas? ha az utóbbi,akkor gyertya takarítás vagy csere. Ha nincs változás ekkor sem a szikránál akkor megszakítóhézag mérés (nyitáskor 0,30- 0,40 mm között).Ha ez se jön be a szikránál akkor jön a kondi ami hidegen szeret rosszalkodni. Azt onnan látni,hogy a negszakítónál erősen áthúz a szikra.

Viszont, ha a szikra erős kék és a felső holtpont előtt 1,5 - 2 mm-re gyújt be, akkor az üzemanyag-ellátást kell megnézni.Először is mennyi anyagot kap?Ezt akkor látod ha a sikertelen indítgatást követően kiveszed a gyertyát és az mennyire benzines, tocsog vagy csak éppen nedves.Ha alig nedves akkor kevés az anyag, ha túl benzines akkor egyértelműen sok. Ezt az úszóházban tudod szabályozni, annak az oldalán, belül van egy kiálló nívó, a tetejével egy szintbe kell legyen a benzinszint.ha ezek jók akkor érdemes a fúvókákat is kitisztítani,lehet,hogy szennyeződés van bennük, ami miatt nem kap elég anyagot a moci,de ezt már megemlítettem a gyertyánál is.Egyébként látni kéne mert a fent említett dolgok csak általános problémák,de lehet, hogy csak dús a keveréked és hidegen azért indul könnyen, napközben amikor melegebb van akkor meg sok neki a benzin-levegő arány.Az utóbbi időben sokan panaszkodnak,hogy felújítást követően egy idő után kihagy vagy nehezen indul a motor a simsonoknál, főleg villamossági problémák lépnek fel.Hiába sok lett az után gyártott távol keleti cucc,nehéz összehozni a régi konstrukcióval(NDK-Tajvan, Koreai).Nem lehet nagy gond nálad, csak kell egy kis rutin hozzá!További szép napot! (Régi simsonos)

2012. máj. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!