Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf 2 1.6 GTD...

Volkswagen Golf 2 1.6 GTD (69LE) vélemények?

Figyelt kérdés

Helló!

Mostanába tervezek egy autó vásárlást.VW Golf 2 1.6 GTD-re gondoltam van erről a kocsiről valami véleményetek?:) Mennyire szervízigényes, olcsóbb/drága a javítás, mit érdemes vásárlásnál leellenőrizni rajta mindenképp?

Egyébkénet aztért választottam ezt a márkát és típust mert egyik kedvenc. :) Válaszokat előre is köszönöm.



2012. máj. 26. 08:23
 1/10 anonim válasza:
100%
Örök darab. Fékek gyengék, a motor, elektronika, stb megbízható. Hidegen ne gyilkold a turbo miatt mert az a halála, és jó lesz.
2012. máj. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gomzoli ***** válasza:

Azt ugye azért Te is sejted, hogy a 20+ éves autóknál semmit nem tudhatsz előre... Kivéve azt, hogy minimum sokszázezer kilóméter van a hátuk mögött, általában több tulajdonos által belehajtva. Én nem vennék turbodieselt ilyen feltételek mellett. Inkább a sima szívót, ami kissé lomhább és erőtlenebb, de kevesebb (drága) hibalehetőséget hordoz magában.

Persze ha találsz egy csili-vili állapotút, megbízható előélettel, akkor jól is járhatsz.

De ha megnézed a végtelen kínálatot a hasonló árkategóriájú kocsik között, akkor láthatod, hogy ez a típus drágább (indokolatlanul) a nála pár évvel (és esetleg jóval kevesebb Km-rel) fiatalabb egyéb típusoknál. Hasonló áron kaphatsz pl. 15 év körüli Astrát is, ami szerintem legalább annyira jó kocsi, mint a nálánál elavultabb 2-es golf. Az Astra 1,7-es Isuzu diesele (de nem az Opel saját 1,7-es motorja! Volt bennük ez is- az is.) pedig egy igen jó motor, nagyon sokan dicsérik a mai napig is.

2012. máj. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Most őszintén mit vársz egy 20-30 éves autótól? Annyira nem értem, hogy miért vannak ezek a fos Golfok ennyire túlsztárolva. A faluban ahányan vettek ilyet az autóbbi időben, annyian szívták be vele keményen. Eljárt felette az idő.
2012. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mint a sarki zöldségesünk szlogenje : " Ócssó oszt jó ! "

:p)

2012. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Úgy szeretem mikor az emberek olyat szidnak amihez fogalmuk nincs, a régi az csak szar lehet elven :) Ha fizetnének se ülnék bele egy egyenszürke egyenmotoros egyen astrába...

Kérdésre a válasz: Nagyon jó motorok, megbízhatóak! Kasztnira figyelj inkább oda hajlamosak rozsdásodni, azt nagyon jól meg kell nézni. Ha ez tetszik vegyél ilyet, ne hagyd magad lebeszélni. Nekem TDI-m van, kevesebb mint fél év alatt 10 000 kilométert bele tettem. Egy hiba volt, ami már vásárláskor is a termosztát tönkrement, 2000 ft volt bele. nagyon jó fogyasztás (hosszútávon 5 liter ha léped, vársoba 5,5, de ha nagyon óvatos lábad van 4,6-4,8). De ha biztosra akarsz menni kérdezz meg pár szerelőt hogy mi a véleményük erről a motorról. Minden alkatrész nagyon olcsó hozzá :) Aki meg csak egy autó korát nézi, az vegyen új suzukit. megnézem hol lesz az az autó 20 éves korában.

2014. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Hogy hol lesz a suzuki 20 évesen? Remélhetőleg a roncstelepen, ahol a helye van egy 20 éves autónak.
2014. ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
61%

szóval 20 éves autónak roncstelepen a helye... mekkora szerencse, hogy a VW fanok nem ezt a filozófiát követik!

amúgy volt szerencsém egy 5 éves suzukival közlekedni. akkora kib.szott kalap sz.rt még nem láttam... 2x volt már rajta a váltó cserélve és minden baja van. a családban meg 4 db 20+ éves diesel VW fut, mindegyik megfelelően!

ja igen, érteni is kell hozzá, nem csak használni...

2015. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi ganaj franciákkal járunk. Nem értünk hozzá, és csak használjuk, soha semmi bajuk nem volt. Probléma?
2015. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

attól, hogy csak használod és nem értesz hozzá, lehet, hogy anyu-apu azért el szokta vinni szervizbe ;)

amúgy a francia diesel-ek állítólag egész jók. az már más kérdés, hogy maga az autó (karosszéria, elektronika) egy hulladék...

2015. febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Már nem aktuális a kérdés de azért elmondom hogy családba nálunk 5 évig volt ilyen motorral szerelt Golf és amióta eladtuk (8 éve) család egy barátjának így tudjuk hogy semmi nagy baja nem volt a mai napig csak olajat kért aztis akkor mikor kellett.

Összeségében megéri és várom majd vissza azta Golfot mert kivűl belül hibátlan minden téren :)

2021. jan. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!