Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városban elég ha 3. fokozatban...

Városban elég ha 3. fokozatban megyek az autóval?

Figyelt kérdés

3.fokozatban szoktam használni, hiszen 50 a megengedett, sokszor még 40-re is le kell lassulni a forgalom miatt, ezért nem kapcsolok 4-esbe. Amúgy olyan 2500 körül van a fordulatszám.


Elég a 3-as? Ti hogyan szoktátok használni?

Valami tipp hogy kevesebbet egyen városban a kocsi?


Amúgy 1.4-es MPi motoros Skoda Fabia.



2012. máj. 26. 22:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4-esbe már rángatna akkor jó a 3-as. De ha még elmegy 4-esbe akkor inkább azt használd.
2012. máj. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ tényleg, hogyan bírja a kocsi. Ha szépen bírja a negyvenet négyesbe, akkor kapcsolhatsz oda is, kevesebbet fogyaszt. Ha nem bírja, rángat, küzd a motor, akkor persze semmiképpen ne :)
2012. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó a hármas, alacsony fordulaton kvázi nagy terhelésnél nem kielégítő az olajozás és gyorsabban kopnak a dolgok, nem tesz neki jót.
2012. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem íróval teljesen egyetértek.

(Régebben egy másik fórumon pont ezt próbáltam elmagyarázni valakinek, aki rögtön le is ordibált, hogy ő 40-nél ötödiket kapcsol és emiatt ő milyen f@sza gyerek, mert milyen keveset fogyaszt az autója. És szerinte nem kopok jobban, mer alacsonyabb fordulatszámnál kevesebbet fordul a főtengely, tehát "kevesebbet" is kopik.

Végül feladtam a meggyőzését az illetőnek és ráhagytam.)


Egyébként városban én is 3-as és 4-es között szoktam kapcsolgatni a forgalom ritmusától függően. De ahol a városban 70-es tábla van, ott előfordul, hogy még ötödiket is kapcsolok.

2012. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyámmal másfél év alatt sikerül megértetni, ő konkrétan városban mindig 1500-as fordulaton közlekedett. :)


Egyébként akit érdekel:alacsony fordulaton nagy terhelésnél egyrészt nem elég az olajnyomás (az hogy nem világít a kontrollámpa még nem jelenti azt hogy adott fordulaton kielégítő olajozást biztosít az adott nyomás), a hajtókar és főtengelycsapágyazásban vékony olajrétegen futnak a fém alkatrészek, ez az olajréteg megszakad, és a fém alkatrészek elkezdenek durván kopni.

Másrészt a hengerfalra sem kerül elég olaj, ott is megszakad az olajfilm, így a dugattyúgyűrűk és a hengerfal is a tervezettnél jobban kopik.


Ezt az okozza hogy az olajnyomás a fordulatszámtól is függ, az olajszivattyú direkt hajtást kap, így a szállított olajmennyiség (és a nyomás is bizonyos határok között), a fordulatszám emelkedésével nő, és alacsony fordulaton magas sebességi fokozatban több terhelést kapnak az alkatrészek.


Persze nyilván számolnak ezzel a tervezésnél, túl van biztosítva, de ahogy öregednek az alkatrészek egyre kisebb hatékonysággal működnek. Gonmdolom senki nem cseréltet 100 000km-enként olajszivattyút, csak ha elromlik. Ugyanígy lerakódnak szennyeződések is, azon is csökkentik az olajozás hatékonyságát.


DE!


Mielőtt valaki félreértené és megkapnám nem fog 5000km után kikönyökölni a blokk az alacsony fordulattól, csak mondjuk 25-50E km-el (a használattól és a többi karbantartástól függően) előbb kell majd megbontani a blokkot.


De ennyi volt a kiselőadás. :)

2012. máj. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

elég, a kettes is.

de a legkevesebbet egyesben eszi. (40-et egyben is mehetsz)

2012. máj. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a véleményetek ugyanezekről a dolgokról autómata váltó esetén? Városban nekem is gyakran 1400körüli a fordulat ez felel meg 50-60-nak. Az autómatát elvileg sok paraméternek megfelelően illesztik az autóhoz, ezek szerint ez talán nem lehet gond. 2.8 V6 egyébként.
2012. máj. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
az automata pontosan tudja, h mi a dolga, attol nem kell félni. 3 literrs motor meg boven elhuzza ugy az autot
2012. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kettesbe? :)

Nem játszottál te túl sokat az NSF el ,hogy mindíg húzatod? :)

Amúgy 3-4 között szoktam játszani a forgalomhoz képest.

2012. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 sdavid88 válasza:
Nekem egy régi diesel passatom van. Én mindig 5.-be megyek városban. 1500-1600-at pörög a motor 50-60 km/h-nál. Lassan 500000 km lesz benne és még nem volt szétszedve a motor.
2012. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!