Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A manuális, vagy az automatavá...

A manuális, vagy az automataváltó jobb?

Figyelt kérdés
Autónál.

2012. máj. 28. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Kinek ez, kinek az.

Az autómata váltós autó többet fogyaszt mint manuális társa.


Nekem jobban tetszik a manuális, így élvezem a vezetést.

2012. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát már ez sem igaz, mert a DSG váltók pl igen korrekt eredményeket produkálnak, nem fogyasztanak többet, mint a kéziváltós verziók!


Én kint élek Amerikában, szinte csodaszámban megy, ha kéziváltóval valaki tud vezetni, mert csak autómata van. Én szeretek váltogatni az erős, sportos autókkal, de ha csak ilyen kényelmes döggel furikázok, akkor jobb az automata.


Ízlések és pofonok!

2012. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Városban az automata sokkal kényelmesebb, vidéken ,hosszú utakon majdnem mindegy,de a régiek fogyasztása magasabb és ha elromlik akkor drágább minden hozzá és mivel idehaza nem szeretik az automatáka, ezért körülményesebb jó szerelőt találni és alkatrészt keresni hozzá.
2012. máj. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a manuálisat jobban szeretem, az adja meg a vezetés élményét, legyek városba vagy autópályán mindenhol szeretek váltogatni. Kinek mi jön be.
2012. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alig bírtam megszokni az első autómata kocsimat.

Az első hetekben rendszeressen kuplungoltam volna, volt mikor le is fejelték a műszerfalat:)

Meg nyúlkáltam mindig elindulásnál, és lassításnál a váltóhoz.


De hozzászoktam, és már nagyon tetszik.

ennek is van egy varázsa:)

2012. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Automatám van. Nem mondom, hogy jobb, de kényelmesebb :)
2012. máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

amikor először vezettem, azt mondtam, h jobb lenne az automata. de amióta megtanultam rendesen vezetni, zavarna, ha nem válthatnék.

persze egyszer kipróbálnék egy automatát is, de nekem a vezetés élményéhez a váltás is hozzátartozik :)

2012. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Automata dugóban jó, amikor a kézi váltós kocsin az van hogy 1-es üres, 1-es 2-es üres, 1-es üres, 1-es 2-es üres stb. Kézi váltós van nekünk, de vezettem már jó párszor automatát, nekem nem volt szokatlan, elsőre se akartam kuplungot nyomni, de mivel 1.2-es Corsa C ezért automatán lusta. Átkapcsolsz kézibe sokkal fürgébb, mivel te döntöd el, hogy mikor váltasz. Ha legközlebb veszek kcsit, csakis ilyen ilyen automatát veszek, ami kapcsolható kézi. De mutaták már nekem Audi A6 4.2 Quattro-t is, D-ben úgy belenyomott az ülésbe 25 méteres távon, hogy ott nincs gond a nyomatékkal. Utaztam szintén 4.2-es A8-assal is, az is belenyom az ülésbe D-ben 70 Km/h-nál egy nagyobb gázadásnál. Tehát ez köbcenti függő is. Még valami, vannak olyanok, akik abszolút hülyék a kuplungos kocsikhoz, nekik csak az automata ajánlott!
2012. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bajer ***** válasza:
Mind2-ből van nekem, ugyanolyan jónak tartom őket, de nagyon drága volt 2-szer felújíttatni az automata váltót. A fogyasztás nem sokkal nagyobb a manuálishoz képest, azonban a drága szervizelés miatt nem vennék soha többé automata váltós kocsit.
2013. ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!