Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nyikorog kanyarodáskor...

Miért nyikorog kanyarodáskor a fékem?

Figyelt kérdés
Ma cseréltettem az összes tárcsát és a betétet. A szervizből elhozva először nem vettem észre, de most már egyre intenzívebb, hogy kanyarodáskor hangosan nyikorog, még akkor is, ha nem nyomom a féket... mi lehet ez? vigyem vissza a szervizbe? vagy használjam így, hátha megszűnik?

2012. máj. 31. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Vidd vissza, valami meglazulhatott!
2012. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmi nem lazult meg,ez természetes jelenség az olcsó,alacsony réztartalmú betéteknél.


Mondjuk ha lettvolna egy kis esze a szerelőnek,akkor egy kisreszelővel megreszelte volna a betétek élét,így nincs csipogó hang...

2012. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

azé annyira nem vót olcsó.. 200ezret fizettem 4 tárcsáért + betétekért...


ezek szerint elméletileg, ha jobban megkopik, akkor elmúlik?

2012. máj. 31. 18:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Milyen márkáról van szó,te jó ég? XD


Vagy kevlár tárcsákat vettél hozzá?

2012. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja,de hogy választ is adjak...


Különböző minőségű betéteket kapni.

Ami puhább,nem nyekereg,de gyorsan kopik,

és ami kemény,sikít,de sokáig bírja...

Ha 200 km megtétele után sem szűnik a hang,akkor már nem is nagyon fog.

2012. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Wheeler Dealers-ben láttam, hogy lehet megszüntetni a csikorgást az újonnan beszerelt fékbetéteknél: a fékbetét csúcsait le kell csiszolni finom csiszolópapírral! Vagy mész vele 2-300km-t, és magától elkopik, s megszűnik a csikorgás.

Nekem is volt az Opelnél, garázsba bejáráskor adott nagyon nyikorgó hangot, de egy idő után teljesen megszűnt!

2012. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"kanyarodáskor hangosan nyikorog, még akkor is, ha nem nyomom a féket" Első vagyok és sok autóm volt, taxizom és buszozom is, szóval ne legyél rest és menj vissza bátran és kérdezz rá a szerelőtől. Lehet hogy másnak van igaza, de ettől még menj vissza és kérdezz rá, valamint pár km után nézd meg hogy nem e forró a tárcsa, vigyázz meg ne égesd az ujjad.
2012. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Cadillac CTS


Az az igazság, hogy eléggé melegszik, de hát mindegyik tárcsa melegszik használat után. Most este még úgy is mennem kell 100-150 km-t, ha nem múlik holnap visszaviszem

2012. máj. 31. 19:59
 9/10 lodarazs ***** válasza:
A féktárcsa mögötti lemez érhet hozzá a tárcsához.
2012. máj. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Visszavittem. A betétek szélét lepattintották, így most jónak tűnik, valószínűleg az ért hozzá...
2012. jún. 1. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!