Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek ilyen kocsija van vagy...

Akinek ilyen kocsija van vagy rokonának vagy vezetett már, mi a vélemény róla? Ford Focus 1.6 Trend

Figyelt kérdés
fogyasztása,megbízhatóság,hibái
2012. máj. 31. 21:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
a 2. generációsról van szó! 2005-
2012. máj. 31. 21:28
 2/12 anonim ***** válasza:

Az 1.6-os benzinest nem próbáltam, de 1.6 Dieselbe már belehajtottam 230000 km-t 2005 óta. A karosszéria egész jól össze van rakva, nem zörög nagyon, nem akar szétesni, nem jöttek még elő a rozsdapöttyök. Ami idegesítő, az a középkonzol belógása a vezető lábterébe, állandóan üti az éle a jobb lábamat.. Egyénként a futóműve jó, ugyanúgy mint az előző Focusnak, sőt tartós is - eddig nem kellett (kopp-kopp-kopp) semmilyen futóműalkatrészt cserélni, pedig mindenféle vacak, huplis alsóbbrendű utakon használtam kb. 30%-ban, és ott is toltam neki.

Ha kombi, akkor nem szabad hagyni beázni az ajtót a rendszámvilágítás feletti műanyagnál, mert abból csak a rendszámtábla-világítás foglalatainak meg a nyitókapcsolónak az idő előtti cseréje lesz. :)

2012. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekünk ez van csak magasabb (Ghia) felszereltséggel és 2007ben gyártották. 1.6 115 lóerő, de van egy szinbtén 1.6os 101 lóerővel. Az erősebb motor korszerűbb, kevesebbet eszik és sokkal dinamikusabb. A futóműve az világbajnok, nem hiába hozza ki minden autótesztelő a kategória legjobb futóművének. Vezetési élmény csillagos 5ös. Fogyasztása (bár én kicsit sportosabban nyomom neki) így alakul nagyjából város 7-7,5 liter lakott területen kívül 6-6,5 vegyes 6,6-6,7 környéke
2012. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Emberek miért vagytok ennyire rábuzulva ezekre a szutyok Fordokra. Egyszerűen nem értem. Házon belül maradva még egy Astra is messze-messze jobb.
2012. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
vezettem H Astrát és Focust is hát mit ne mondjak az opel elég rendesen le van maradva a fordhoz képest...
2012. máj. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert nincs betonkemény futóműve, és 3km/h-val kevesebbel lehet bevenni a kanyarokat?
2012. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a focus sportos futóműve nem ment a komfortosság rovására azt azért zárójelben megjegyzem...
2012. máj. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Astra jó?? Látszik, nem vezettél más kocsit...Gyenge motorok, túlérzékeny kormány, pici vezetőhely, érthetetlen és kezelhetetlen klíma/rádió, tiszta fapad, váltó túl hátul van, idióta index, ócska kárpit...Ez jó?
2012. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Habár Focusom van, a kárpitot azért mi se dicsérhetjük túl... Mostanában olyanok a kárpitok, hogy takarítani alig lehet és a víz sem bír folt nélkül megszáradni. Ezt szerettem mondjuk a régebbi autókban, mondjuk a '90 utáni Fiestában, hogy annak abszolút nem kényes a kárpitja.
2012. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az Astra sem jó...csak próbáltam egy példát mondani, ha már muszáj német fost venni.
2012. jún. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!