Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia rs 50, tuningoltat...

Aprilia rs 50, tuningoltat vagy originalt vegyek?

Figyelt kérdés

Gondolkodom az rs 50-en és érdekelne a véleményetek. Néztem 80as hengerrel meg chip tuning kipufogó stb. De azt írták több helyen, hogy a sok tuning miatt csökken az élettartama a motornak. Vélemények?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 7. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
eredetit vegyél és te se tuningold mert nincs értelme.... ha száguldozni akarsz vegyél 180-as runnert 50es papírokkal
2012. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy mennyi az rs 50 végsebessége? Nézegettem neten de mindenhol mást írtak. Volt ahol aztirták tuning nélkül 100km/h meg olyan is ahol 80km/h... Valaki, tapasztalatból tudna mondani pontos adatot?
2012. jún. 7. 15:53
 3/14 anonim ***** válasza:
az óra rendszerint csal, még az autókban is sebességtől függően átlagosan 10 km/h-t a motoroknál ez lehet 20-is vagy akár több. tehát a tényleges sebessége 80 km/h körül van, ez függ attól, hogy milyen nehéz vagy, hogy dőlsz be stb.
2012. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

átlag testalkatóú ember alatt tényleg közel 100-at megy

mondjuk olyan 90-95km/h, tapasztalat..., egy jó állapotbasn lévő simson megy 70-75-öt... ami 3 lóerős...

2012. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez érdekes. De gondolom a 3-4 literes fogyasztás is ugrik 100-on... nem?
2012. jún. 7. 17:20
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

tuning nélkül 80, ez így helyt álló, de ha kivételesen jó állapotban van, akkor a 90et is veheti simán. én mindenképp a a tuning nélküli verziót ajánlom, mert nem tudhatod, hogy ki és hogyan tuningolta, lehet, hogy egy kókányolt sz.r az egész neked meg a gatyád rá megy majd és örökre megutálod.

Inkább vegyél egy originalt, és ha mindenképp tuningot szeretnél akkor majd te megcsinálod/csináltatod, úgy legalább tudod, hogy rendesen meg van csinálva,. Amúgy ha 2t motort tuningolsz ajánlanék egy két dolgot, hengerből max 0.5mm leesztergálni és síkolni a henger+hegerfejet, és egy gianelli vagy arrow rezonátor és végdob. ezek kb 2-nagyon maximum 3 lóerőt dobnak a motoron, a végsebessége +10-20, jobb gyorsulás, felezett élettartamú dugattyú.

2012. jún. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. És ez a kis tuning mennyibe kerülne, ugy kb?
2012. jún. 9. 20:14
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
költhetsz rá kb 120-at alsóhangon, pluszba jön hozzá egy 15 literes fogyasztás (nem vicc), meg havonta mehetsz felfúratni a hengert, negyedévente meg vehetsz új hengert meg heti szinten elromlanak az apróságok rajta... tényleg nem éri meg
2012. jún. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
73%
nekem egy Aprilia AF1 50 futurám van 2009-es 50-es AM6os blokkal (ilyen van az új RS-ekbe) A végsebessége 100km/h , de úgy hogy teljesen be vagyok hajolva. Nem szoktam nagyon gyilkolni, de ha huzatom és olyan 85-90-el közlekedek akkor se fogyaszt többet 3.3liternél. lehet hogy hihetetlen de én is meglepődtem. Én imádom ezt a motort :D
2012. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, nem tudom honnan veszed ezeket az adatokat mert orbitális baromságok... a km óra alapján lehet a fogyasztást és a sebességet meghatározni pontosan. De ezeknek a kis p*csköszörű sz@roknak NEM JÓL MÉR a km órájuk. Rengeteget csalnak, akár 25-30 km/h-t. Továbbá kizárt hogy azzal a régi sz@r AF1-el menj 100-at meg még 3 literes fogyasztás.. na persze, az alap pörgős 50-esek minden tuning nélkül simán bekapnak 5 litert. Az én 50-es Yamahámon patent a km óra, GPS-el lett bemérve aztán mikor a kínai f.os 4 ütemű Rieju robogó MÖGÖTTEM (!) jött az utcában 70-et mutatott mikor 45-el mentem. Úgy otthagytam fél gázon mint a sz@rt.
2013. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!