Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy van ez a sok szabály az...

Hogy van ez a sok szabály az irányjelző elhelyezésével?

Figyelt kérdés

Motoromra csinálgatok irányjelzőt, nem típus azonosat és nézegettem ezeket a szabályokat hogy lámpáktól hogy hány cm-re kell elhelyezni. Namost sok robogón láttam már hogy közvetlenül a fényszóró ill a hátsó lámpa mellett vannak az irányjelzők. Az ilyen akkor hogy szabályos? Nemhogy a fényforrástól hanem még az egymástól való távolságuk sincs meg az előírás szerinti.


A másik ami feltűnt a visszajelzőlámpa. Ugye hivatalosan zöld lehet. Kawasaki és Honda motorokon is láttam már sárga visszajelzőt.

Még egy robogót meg is értem, forgalmi vizsga miatt hogy közlekedhetnek így. De a nagymotorokkal mi a helyzet?


2012. jún. 10. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fog belekötni senki.

A lényeg, hogy működjön, villogjon 90/120, és látható legyen.

2012. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gondolom hogy nem- Attól nem félek. Főleg hogy műszaki előtt fel se teszem. Meg én mindent szabályosra csináltam.

Csak érdekes számomra hogy sok gyártó csinálja úgy hogy nem felel meg a szabványnak.

2012. jún. 10. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi az előírás?

Tudsz valami linket mutatni? Vagy leírni?

2012. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

(3) Az irányjelző lámpák átvilágított felületének külső széle a jármű legkülső pontjától 0,40 méternél távolabb nem lehet. A különböző oldali irányjelző lámpák átvilágított felületének a belső szélei egymáshoz

a) oldalkocsi nélküli motorkerékpár első irányjelzői esetében 0,30 méternél,

b) oldalkocsi nélküli motorkerékpár hátsó irányjelzői esetében 0,24 méternél,

(...)

közelebb nem lehetnek; az oldalkocsi nélküli motorkerékpár első irányjelzői a fényszóró átvilágított felületének széléhez nem lehetnek 0,10 méternél közelebb.

(4) Az első és hátsó irányjelző lámpa átvilágított felületének alsó széle az úttesthez 0,35 méternél közelebb, átvilágított felületének felső széle az úttest szintjétől 1,50 méternél — mezőgazdasági vontató és lassú jármű esetében 1,90 méternél — távolabb nem lehet. (...) Ha a jármű szerkezeti kialakítása a magassági méretek megtartását nem teszi lehetővé, az első és hátsó irányjelzők átvilágított felületének felső széle az úttesttől legfeljebb 2,10 méter, az oldalirányjelzők átvilágított felületének felső széle az úttesttől legfeljebb 2,30 méter távolságra lehet.



Nagyjából ez.

2012. jún. 10. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!