Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda 120 bontás, hogyan?

Skoda 120 bontás, hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy skoda 120-asom, ideiglenesen forgalomból kivonva. Meg szeretnék szabadulni tőle. Viszonylag jó állapotban van, hiánytalan, kis ráfordítással működne is, de én már nem akarok vele foglalkozni. Egyben próbáltam eladni, de kevesebbet kínáltak érte mint a vastelepen, szóval a vastelep mellett döntöttem. Állítólag nem bonyolult a papírokat elintézni meg bontani, de ismerősök nem tudnak semmit, interneten meg csak az autóbontók reklámait találom. A kérdés az hogy mi a teendő a papírokkal, és egyűtalán hogyan is megy ez?

2012. jún. 10. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A lényeg nagyjából az, hogy e nem bonthatsz autót. Végleg ki kell vonnod forgalomból, az ideiglenes, ahogy a nevében is van, csak ideiglenes.

Végleg csak bontási igazolással fogják kivonni, azt csak hivatalos bontó adhat.

2012. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hivatalos eljárás, hogy leveszed a rendszámot, kicsiszolod a számokat az autóból, és bejelented, hogy ellopták.

Lebontod az autót, és leadod a telepen.

2012. jún. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Régen még úgy működött hogy a rendőrségen levágták a forgalmi sarkát és kész. Ma már bontótól kell igazolás hogy átvették.
2012. jún. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Napkiraly ***** válasza:
a másodikra ne hallgass, az hatóság félrevezetése. Egyébként azt is szokták,hogy papíron eladják egy külföldinek, de ezt sem ajánlom,mert magánokirathamisítás is.
2012. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tehát legálisan csak bontóba beadva lehet?
2012. jún. 11. 06:25
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Legálisan csak bontóba.

A kedves, udvarias, napon sok munkától lebarnult urak általában elég sokat fizetnek érte. (értsd: aprópénzt)


Ha van ismerettséged bontóban akkor jól járhatsz.

De van ahol csinálják, hogy valamennyi pénzért azt mondják, hogy ők elbontották a kocsit, hivatalos papírt, mindent adnak róla, és az autót te magad bonthatod, és kiárulhatod, vagy darabokban leadhatod.

(ez egy 120as skodánál nem kifizetődő)


De szerintem nem kellene bontóba adni az autót.

Elég sok skoda fan van itthon, vastelepes áron eladhatnád nekik is.

Főleg ha még papírjai is vannak.

(sokan nem autót keresnek, hanem papírt a sajátjukhoz)

2012. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!