Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vettem észre, hogy Skoda...

Macsári Péter kérdése:

Most vettem észre, hogy Skoda octáviám reggel inditás után kicsit hangos és ketyeg. Ha bemelegszik viszont nem. Ez normális vagy valami baj lehet? Olajat nemrég cseréltem 4

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a hidrotőkék kopottak, vagy koszosak. Nem szoktad megnyújtani az olajcsere-periódusokat?

Amíg hidegen pár másodpercis ketyeg, addig azt mondják, nem nagy a baj.

A hidrotőkéket lehet tisztítani is. Ami biztos, az a kiszedés utáni tisztítás vagy a csere. Amiről megoszlik a vélemény, az az olajcsere előtti motormosás úgy, hogy leeresztés előtt az olajba 1 dl/1 l motorolaj arányban féfolyadékot teszünk, majd ezzel járatjuk 10-15 percig, utána lecseréljük az olajat. Én ezt még nem mertem kipróbálni, de van aki esküszik erre a megoldásra.

2012. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
megnyújtani az olajcsere-periódusokat? ez mit jelent????
2012. jún. 11. 20:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy pl. nem 10000 km.nél cserélsz olajat, hanem 13000-nél.
2012. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt, hogy 15E helyett 20-25E-nél cserélsz olajat.


Egyébként nem ártana egy évjárat meg hogy milyen motor van benne, esetleg egy futott km sem, plusz hogy milyen olajat meg szűrőt használsz.

A fékfolyadékos módszer működik,kipucol minden sűrű szennyeződést,és elült olajsarat.

Viszont erre a célra csak a DOT3-4-5.1-es jó, a sima DOT5-ös nem.


Egyébként nem feltétlenül a hidrotőkék okozzák, lehet bármi más is, például öregedő motortartó bak. Meg még 150 dolog.

2012. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Napkiraly ***** válasza:
szimmeringeket és a pumpákat nem nyírja ki a fékfolyadék? én motormosóval pucolom, jó drága
2012. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

10-15 perc alatt nem lép vele reakcióba, plusz olyan kicsi a koncentrációja hogy egyébként sem károsítja őket, illetve az olaj "felveszi" a fékfolyadékot.

Évek óta csinálom ha szükséges, még semmilyen problémát nem okozott.

De azt hozzátenném hogy NEM kell minden olajcserénél előadni , mert felesleges, olyan 150E környékén, vagy elmulasztott olajcserénél illetve sokat állt motornál szoktuk alkalmazni.

2012. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Napkiraly ***** válasza:
utána simán leengeded?
2012. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A motortisztító (motormosóról én a brigéciolra asszociálok :D ) adalékban amit veszel 3-4E-ért kb ugyanaz van mint a fél liter DOT4-es fékfolyadékban amit 500FT-ért vesztegetnek. :)
2012. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az nem lehet , hogy rossz olajat öntöttünk bele? 5w- 30 ast !!! lehet mást kellene kipróbálni? Valaki tud ajánlani? Ettől lehet komoly baja ha nem jóra cseréltem ki? Ha hidrotőke kopik, ha lecserélem megint most már ilyen hangja lesz?
2012. jún. 12. 18:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Évjárat, motor, pontos olajmárka!!!!!!!


Anélkül nem tudok ennél konkrétabb választ adni.

Ha kezd elkopni akkor kopogni fog, de az olyan 250E környékén kezdődik leghamarabb, és még 150E-t lehet menni vele mielőtt teljesen meghal.

2012. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!