Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel vectra,400. 000 km-t...

Beatrix555 kérdése:

Opel vectra,400. 000 km-t futott. Mi a tanács? Merjem megvásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Használt autót szeretnék vásárolni, de abban az árkategóriában 400-500 ezer ft, nem nagyon találok olyat ami megfelelne... Nem nagyok az igények, legyen nagyobb csomagtartója, műszakilag legyen rendben és a biztonság miatt 2 vagy 4 légzsák legyen benne, no és viszonylag keveset fogyasszon, illetve ne kelljen rá sokat költeni.. ez utóbbi kettő miatt esett a választás az opelre mint márkára. Találtam egyet, ami jónak tűnik, megnéztem, de az már tuti, hogy a kereskedő amit mond annak fele sem igaz. Mondjuk nem is nagyon szabad ezeknek hinni (hirdetés: jó műszaki állapot - kisegítő fiú: nem nagyon vizsgáltuk át, összesen 30 km-t ment vele amíg odáig elvitte, addig nem volt vele probléma; hirdetés: ideálisan alacsony fogyasztás - kérdésemre, hogy mégis mennyi a konkrét fogyasztása ami ideálian alacsony, a fiatalember válasza: hogy a csudába tudnánk, hogy mennyit fogyaszt? jaaa.... a hirdetés szövegét a főnök írja.. Az évjárat sem biztos, (2001) lévén külföldről hozták be 2001 közepén, és állították forgalomba.. nos azt adták meg.. Kérdésemre, hogy mikori a gyártási éve: a tulaj válasza: kb 2000 év végi vagy közepi... Szóval az autó lehet akár 2-3 évvel több is.. legalábbis sztem külföldön ennyi ideig azért tuti használják. A hirdetésben nem volt km adat megadva (mint kiderült valószínű azért nem mert 404.000 km-t futott a jármű.)

Nos, azt tudom, hogy nem szabad hinni, vagy legalábbis fele sem igaz annak amit hirdetésben állítanak... de ez a hozzáállás amit a tulaj képvisel engem nagyon óvatosságra int. De ha nem hiszek a hirdetés szövegének, akkor ettől függetlenül mit tanácsoltok? Szabad megvenni (ilyen feltételek mellett) egy automata seb. váltós autót, ami 400.000 km-t futott, legalább 11 éves, de sztem inkább 13-15 lehet. Szívesen otthagynám a hirdetést és az autót is, mondván ilyen kereskedőtől óvakodjon az ember, de kell egy autó.. és a többi hasonló árú autó amiket találtam kb szintén 15-20 éves, alig akad olyan amiben van légzsák..szóval ilyen árba mint ez nem is nagyon található.. viszont felszereltségileg ez full extrás (nem csoda, hisz külföldről hozták be) Ha ennyit használták, lehet tényleg jó csak mivel idős ezért adták el.

Szóval nagyon szívesen fogadnék tanácsokat, mit kérdezzek, mit nézzek meg, mitől óvakodjak, stb. Gondoltam, hogy egy szerelővel kimegyek megnézetem az autót műszakilag, illetve az automata seb.váltóját jó-e... de nem tudom ez mennyire jelenthet garanciát, ha azt mondja a szerelő, hogy első ránézésre jónak tűnik. Mondjuk azt hiszem ha ezt mondja akkor megvenném.. mert egyszerűen nem találok másikat 430.000 ft alatt.



2012. jún. 12. 06:33
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
Elég sok az a futott km. Az, hogy mennyire jó, nagyon sokban függ az előző tulajoktól! Soha nem fogod megtudni sajnos, hogy hogy használták, pedig az lenne a legjobb. Láttam széthajtott autót 150ezernél is, de nagyfater Dacia-ja elment jóval tóbb mint 600 ezret, mert vigyázott rá. Úgy hallottam a 'nagyoktól', hogy egy autó átlagosan 300-ra van tervezve, utána cserés lenne. A én Nissan Primerám (p11es) nem eszi az olajat, jól megy, nem füstöl, műszakilag nagyon rendben van, és 264ezer van már benne. Amúgy 6,5-7 az átlagfogyasztás, nagy csomagtartó, kevés extrával (immobiliser, első elektromos ablakok, 2 légzsák) 390ezer (nem kereskedésből). Annyi a baja, hogy 15 éves és kikezdte az idő vasfoga. Foglalkozok vele ahogy a pénzem engedi, szépen rendbehozom:)
2012. jún. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kereskedő mindent tud az autóról, ami odakerül hozzá, hiszen ez alapján fizet az eredeti tulajnak. Ha ilyen alap dolgokat sem mond el, akkor oka van annak, amiért nem őszinte. Kerüld el a kereskedést messzire, az autót meg inkább felejtsd el. Egyébként ami sokat futott, az még lehet jó. Inkább vennék egy 400000-et futottat, amit autópályán használtak, mint egy 50000-est, amit Pesten.
2012. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

folytatás:

Ha erre gondoltál: [link]

ez alapján: [link]

nem lehet 1999-nél idősebb.

Igaz gyanúsan olcsó a többihez képest - ráadásul a kereskedő haszna is már benne van az árban.

Ha tudod, vidd el (hozzáértővel) egy HOSSZABB próbaútra, ha nem, akkor jól gondold át a dogot.

2012. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én többször is voltam(2-szer)a hirdetésben megadott Sárgarózsa u.-i autókereskedésben.Sumák banda,kamu hirdetések,rosszabb állapotú autók,mint a hirdetésben leírtak.Én potyára mentem oda,mérges is voltam.

Szerintem nézzél más autót,ennyire öreg autóba már nem szabad automata váltósat venni.Lehetőleg magánszemélytől vásároljál autót,ő elfogja tudni mondani az autó előéletét.

A barátomnak volt ilyen B Vectrája ,a gatyáját ráköltötte.Nem azt mondom,hogy mindegyik költségigényes,de azért jól nézd meg mit veszel.

Én a helyedben inkább B Corsa 1.2 16V választanék.400ezer Ft környékén kapsz már,van bennük légzsák(sajnos csak vezető oldali),sibeda tető stb...Láncos,gazdaságos ECOTEC motorral van szerelve.Ez még nem eszi az olajat,mint az ECOTEC motorok általában.

2012. jún. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia nekem ilyen autóm van így habár a konkrét autóról nem sokat tudok mondani a típúsról igen.

Kezdjük ott, hogy te kis fogyasztású autót akarsz, nos a B Vectra az nem az, bármelyik benzines motorral vedd városban 7-8 liter alá nem fog menni, ráadásul ehhez az 1.6oshoz nehéz a karosszéria így menni se fog a legjobban. A másik nagy baja hogy rohadnak(sarvedoivek,ajtok) de a képek alapján (mar ha ez az amit az előző linkelt)ez rendben van, de azért én aláfeküdnék és megnézném az alját. Hogy ne csak szidjam itt neked szeretett gépjárművem kötelességem megjegyezni, hogy van rengeteg jó tulajdonsága. Nagyon nagy a csomagtartója, az utastérben is kényelmesen elfér 5 utas, klíma is jó, alkatrészárak a béka segge alatt hozzá, bontók is televannak, jól fogja az utat, és a motorja rendkívűl megbízható, enyémben 350 ezer van és ez a motor sosem volt kímélve de máig elmerek vele indulni bárhova nem aggódok hogy nem visz el. Ha 400 ezerért veszel autót annyira nem foghatsz mellé, legrosszabb esetben kikell lakatolni, meg kell egy motorgenerál de ebben az árkategóriában ez bármely márkánál és tipusnal benne van a pakliban. Sok sikert hogy jo autot talalj:)

2012. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket ! Igen a fenti linkre gondoltam, és arra az autóra.
2012. jún. 12. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül baj ha 400.000 van benne, a többiben is van ugyan ennyi, csak azok 120.000?:)-et mutatnak, általában.

Ami elgondolkodtat, hogy nem tudja a saját termékének az évjárat, a fogyasztását.? Milyen kereskedő, az ilyen?

(erről nekem egy személyes élményem jut eszembe, amikor felsőruházatot vettem és megkérdeztem a csajt hogy ez összemegy ha kimosom, mert akkor egy számmal nagyobbat veszek. Erre azt mondja, hogy az anyagától függ. Ezt én is tudtam, pedig nem én vagyok az eladó.) Ez majdnem ugyan az, csak azzal a különbséggel, hogy az én esetemben alkalmatlanság állt a háttérben, addig a te esetedben, átQúrás lehet (évjárat).

2012. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!