Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon leéghetett a kuplung?

Nagyon leéghetett a kuplung?

Figyelt kérdés
Szoval mult éjjel elnéztem 1 tolatást és 1 kis árokba kerültünk ahonnan nem tudtam kiszedni az autót (semmi baja nem lett), ezért 1ik haverom, akinek nincs jogsija, neki kelett gyors talpalót adnom micsináljon, hogy én közbe tolhassam az autót. Na végül ki is jöttünk de kb olyan 1 vagy 2 mpig égette a kuplungot kicsit (kb tőgáz+ nem tudom milyen kuplungolás eredménye lehetett). Füstölt a kuplung, biztos az volt. Utánna hazajöttünk kb 20km-t, nem éreztem különbséget a váltásnál, párszor megálltam és csusztatással elindultam 1esbe, ugy emlékeztem hogy igy ha egy kicsi kuplung ferodol ráégett a tárcsára, akkor az igy lejön. 4 éves suzuki swift 49 ezer km-rel. Lehet emiatt akkora baj, hogy cserélni kelljen valamit?

2012. jún. 13. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
ennyitől nem lesz semmi baja, de azért többet ilyet ne csináljatok
2012. jún. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hál Isten, köszönöm a választ, ez volt az első eset, hogy ilyen történt az autóval is meg velem is.
2012. jún. 13. 12:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lett ennyitől, megnyugodhatsz. :)
2012. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom az túl egyszerű lett volna, ha te vezetsz és ő tolja...
2012. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem tudta volna, ő 58 kiló én pedig 95. Gondoldo, hogy csak hülyeségből toltam én és adtam 1 olyan kezébe az autót aki még életébe nem vezetett?
2012. jún. 13. 14:00
 6/8 anonim ***** válasza:
nem lepődnék meg, amennyi hülye ember van...
2012. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lett ha normálisa ment az autó. már jártam úgy h a kuplung szétment. na akkor olyan h csak pörög a motor de a kocsi meg sem mozdul. kb. mintha minden fokozozat az üres lenne.
2012. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, semmi baja nincs, előfordult ilyesmi velem is, ráadásul többször. Nagyon meredek lejtős utcában lakunk, és néha sajnos ahogy kicentizem a beállást, lesz egy kis kuplungszag:(
2012. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!