Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada fogyasztását lehet...

Lada fogyasztását lehet csökkenteni?

Figyelt kérdés

Egy 2107 típusú Ladáról lenne szó, 1992-es. Úgy hallottam modernebb karburátorral és elektronikus gyújtással egész tűrhető a fogyasztása. Van esetleg még több más trükk a fogyasztás csökkentésére?


Köszi előre is! :)



2012. jún. 13. 15:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
alakítsd gázra, vagy add el és vegyél egy gázos ladát, amelyikből jobban kijössz.
2012. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha a karbit lecseréled akkor lehet spórolni a fogyasztáson de akkor viszont nem megy ami előzéskor elég kellemetlen.

A gyujtás javításia is kihat a fogyasztásra,de nem literekben lessz mérhető a változás.

amin még tudsz sporolni az az hogy nem nyomod neki a gázt,esetleg még lehet próbálkozni az etanolos keverésekkel.

Üdv!

2012. jún. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Füles76 ***** válasza:

A Ladák sosem az üzemanyag takarékosságról voltak híresek, inkább a strapabíróságról! A ruszkiknak volt elég olajkútjuk, nem számított az üzemanyag.

Volt egy öreg 1.3-as Ladám 12 litert evett 100-on, pedig nem hajtottam.

Ha visszaveszed tőle az anyagot, akkor a kerékpárosok fognak előzgetni, lakot területen kívül pedig csak álló kocsikat fogsz megelőzni!:))

Sajnos a Ladák ideje lejár, max. a gázosok tudnak fennmaradni a válság alatt, amit a sufniba otthon javítgatsz.

Én is ezt csinálom.

Ha jó állapotban van a Ladád, és nem akarod eladni akkor gázosítsd be, kb. 150 rugó. 258Ft/l a gáz, kb 9-10 litert fog enni belőle 100-on ha jól van beállítva.

Ha rossz a zsigád és sajnáld rá a pénzt, akkor add el!

2012. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Horváth G válasza:

Szia! Kicsit késői válaszom:

Szerintem mindenképpen megoldható a fogyasztáscsökkentés. Az oroszok is tudtak valamit. A családban volt egy kombi, újonnan került hozzánk kb. 2000 környékén, 1500-as motor, 5-ös váltó, normál vákuumos karbi, hagyományos gyújtás. Na ez képes volt takarékos lenni, magam sem akartam elhinni, amíg egyszer tényleges mérést nem csináltam. Teletankkal indulva, kb. 350 km-es normál országúti menetben, nyáron 90-110 közti nyugodt vezetéssel 6,2 litert evett. Nem akartam elhinni, pedig magam mértem. És minden gyári volt az autóban. És nem hörgött, nem szaggatott, ha kellett lehetett húzatni, az utánfutót is bírta. Rejtély :-)

2013. júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!