Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sebbe került motorolajnak...

A sebbe került motorolajnak van valami egészségkárosító hatása?

Figyelt kérdés
Nem először vágtam meg a kezem autószerelés közben és tartok tőle hogy egyszer valami bajom lesz..
2012. jún. 13. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
fertőzés
2012. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Így nem lesz bajod, de fertőtlenítsd azért le. Ha esetleg az olajon kívül más anyag kerül beléd akkor érdemes elmenni ügyeletre megnézetni. De az olajtól nem kell félni csak jól tisztítsd le a sebed bő vízzel majd jól fertőtlenítsd le. És javaslom használj kesztyűt szerelés közbe igaz nem sokat véd de a szennyeződések nagy részét megfogja és az is valami.
2012. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj, ha mélyen bevágom a sebet sokszor a folyóvíz amivel kimosom is a vágásba megy és szétfeszíti, na attól be tudok pössenteni, ráadásul nemhogy fertőtlenítőm, általában még egy tiszta rongyom vagy egy sebtapaszom sincs.
2012. jún. 13. 21:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Amíg nem intravénásan tolsz be fél litert semmi bajod nem lesz.

Autószerelő vagyok, rendszeresen elverem valamivel a kezem, és semmi bajom sincs.

Mielőtt jönne: vannak olyan dolgok amiket nem lehet kesztyűben szerelni.

2012. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi flash. Így van, bármi aprót kell szerelni azt kesztyűvel könnyű elejteni..
2012. jún. 13. 21:53
 6/12 anonim ***** válasza:
mosd ki bő vizzel akkor is ha fáj majd fertőtlenítsd valamivel. én tiszta alkohollal szoktam enyhén szólva majd össze sza***m magam tőle de rendesen le is fertőtleníti. és szerezz be legalább egy 100as csomag pzs-t és sebtapaszt.
2012. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát gondolom addig nincs gáz amíg nem megy felfelé a csík. Végülis csak ásványokat tartalmaz az olaj.Bár a fene se tudja,szerintem nem egészséges mert mégsem isszuk meg feles helyett...

Én is szerelgetek meg melózgatok mindent.

Nagyjából a szereléstől a hegesztésig van vagy 4-5 fajta kesztűm.Ha nagyon apró dolgokat kell csinálnom én is bepiszkolom a kezem,de ha nem muszály akkor nem fogom.

Lehet kapni festő boltokban 1000ftért piros színű fehérbőrö kesztyűt amin nagyon vékony a bőr és kényelmesen illeszkedik a kézre és csak csoklóig ér és ezek a fajták egész jól kibírják és ha szakad akkor még lehet általában varrni a varrás helyén.

Minden jót!

2012. jún. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Dr. Mengele ezzel tesztelte a rabokon a fertőzés terjedését: olajos rongyot varrt a sebbe XD

Persze itt nincs belevarrva, vagy ilyesmi, de ha bekened betadine-nal vagy öntesz rá jódot, mercurokrómot, hülyeséget nem csinálsz.

2012. jún. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Mellesleg amit Mengele csinált azon nem igazán lehet röhögni.. Dehát különbözik a felfogásunk.
2012. jún. 14. 07:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért tettem oda a jelet, mert nem éppen a témába vág, hisz te nem varrod be a sebbe az olajat. Mellesleg ha nem csinálta volna, nem fedezi fel a tetanuszt, szóval volt haszna, csak kicsit kemény módszert választott.
2012. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!