Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gazdasági totálkárra tört az...

Gazdasági totálkárra tört az autóm! (Vétlen voltam). Mi fog történni?

Figyelt kérdés

Elsősorban az érdekelne, hogy ilyenkor ez úgy működik, hogy megítélnek egy összeget, amit a javításra fordíthatok, vagy szabadon felhasználhatok ÉS megtarthatom a "roncsot" (bal hátsó ajtó tört, komlpetten cserélni kell és az ajtókeret is sérült, de nem vészes, viszont huzatni biztos kell), vagy csak a $ és a roncsot a biztosító egyik szerződött akármilye átveszi?

Ez akkor azt jelentené, hogy lesz x ezer forintom a biztosítótól a javításra, mint kártérítés, és megmarad a roncs, amit - számla nélkül - javítatthatok, ÉS y ezer forint értékű "roncsom", ami mivel tehermentes, azt csinálok vele, amit akarok (eladom, javíttatom).

Nem értem. Ahány emberrel beszéltem, annyi variációt hallottam.

Esetleg hová fordulhatnék megbízható infóért?


2012. jún. 18. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek én sem tudom a pontos választ, de megbízható infóért a biztosítóhoz fordulhatsz. De még érdemesebb valamely közvetítőhöz, pl. netrisk
2012. jún. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg hová fordulhatnék megbízható infóért? - CSakis a biztositodhoz, ugyanis ok fognak intezni mindent! Naluk jobban senki nem fogja tudni a valaszt a kerdesedre, az tutti!!!
2012. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
számla nélkül javíttathatod, el adhatod, ki vonattatod a forgalomból,itt meg válsz az autódtól! de ha meg csináltatod már a legközelebbi karambolnál már nem veszi totál károsra a biztosító!
2012. jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kiflitolvaj ***** válasza:
Felteszik roncsbörzére, ahol a biztosító szerződött partnerei licitálnak rá. A legmagasabb ajánlat képezi a roncsértéket. A baleset napján érvényes eurotax értékéből levonják a roncsértéket és a különbözetet fizetik ki neked. A roncsot pedig vagy eladod a nyertes kereskedőnek, vagy megtartod.
2012. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!