Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jawa Mustang erős de lelassult...

Jawa Mustang erős de lelassult és nem megy többet 50-nél Pedig minden fojtás ki van véve és 60-as henger van rajta. Én a gyujtásra vagy a karbira gyanakszom. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Jawa Mustangom nagyon erős 60ccm henger van rajta és olyan kompresszió,hogy tolásnál 2-be is czuszik a kerék,de

Szörnyen lelassult(sportlégszürő,nagy lukú leömlő,rövidebb kipufogó csonk,60ccm henger)ez mind a teljesítmány javitását szolgálná,de most mindenhol elmegy viszont 50-a vége.

Lehet hogy a gyujtás vagy a karbi mert magas ford.-on durrog .



2012. jún. 22. 07:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól hogy a henger nagyobb nég a max fordulatszám nem fog nőni. Csak az ereje.

Lehet hogy 40ccm-es hengerrel is ugyanannyit menne mint 60-assal. Csak persze a gyorsulás és az erő más.


Ha sok benne az erő akkor növeld az első lánckerék méretét, vagy csökkentsd a hátsóét.

Ha teszel rá olyan lánckereket amin 1-2 foggal több vagy kevesebb van akkor már nőhet a végsebesség.

Persze a gyorsulás rovására.

2012. jún. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gagyirezó nincs rajta ? Egyébként mivel kétütemű Otto motor , kell bele egy kis fojtás különben csökkenhet is a teljesítmény. A henger az jó rajta , egy gyújtást kéne állítani tökéletesre , "nagy lukú leömlő" az alatt a szívócsonkot érted ? mert ha igen akkor az is jónak tűnik.

A karburátort meg a fúvókákat betekered koppig , a középsőt (alapjárat állító) meg úgy kell beállítani hogy elindítod a motort , és úgy csavargatod az alapjárat állítót hogy üresben (mert ugye üresben van a gép) éppen hogy ne fulladjon le a gép . Remélem tudtam segíteni. Egyébként milyen Mustangod van ? Nekem 4 lóerő/6500 fordulatos , nekem csak a szívócsonk fojtás van egy picit megreszelve és 62-65-öt lazán megy :) Van a másik verzió a 2lóerő/4500 fordulatos annak egy picit kevesebb a vége 50-55 tuning nélkül.

2012. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Csákberényi Nagy And válasza:
ha durrog akkor valószínüleg a kipufogó van tele olajjal.... vedd le, rkj bele 2-3dl benzint és úgy gyújtsd meg hogy az egyik fele magasabban legyen minimum 30cm-errel feljebb legyen... egyébként az én mustangom a 223.200-as ami a 2LE-rős és annak ellenére 11-es gyári méretű első lánckerékkel és gyári hengerrel viszi a 90-95 kg-om alatt a 65-öt majdnem 70-et..... a 60-as hengertől ne várd azt hogy viszi majd 120-szal.... erősebb lesz, gyorsabban kipörög és mondjuk majd az én esetemben egy 12-13-as első lánckerékkel vinni fogja a 75-80-at talán ha minden jól megy..... DE VIGYÁZZ A SUFNITUNINGGAL!!! a fékek eléggé rosszak a mustangon.... szóval csak ésszel!!!
2013. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!