Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia RS 50 vagy Yamaha TZR...

Aprilia RS 50 vagy Yamaha TZR 50 vagy Derbi GPR 50?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban?

Ti melyiket ajánlanátok?

Első motorom, fél éve lett meg az M -es jogsim, azóta apám simson s51n -esén gyakorolok.

Tudom hogy 4kw fölött vannak, de nem baj.



2012. jún. 22. 08:36
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
És kérhetnék indokot is?
2012. jún. 22. 08:38
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Yama vagy Derbi, amelyik szimpibb... Másik kérdésednél leírtam, miért rühellem az RS 50-eket. Nekem mondjuk a Yamaha tetszik, ültem is már rajta, nagyon össze van rakva a gép.:D
2012. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor az aprilia kilőve de nem tudom, hogy yamaha vagy derbi?
2012. jún. 22. 09:06
 4/18 anonim válasza:

Szia!

Én amondó vagyok,hogy ezek közül egyiket se!

Inkább vegyél egy 80ccm-es Suzuki RG80 Gamma típusú motort. Termetre egyáltalán nem tér el az 50ccm-es kistestvérétől! Eléggé kiforrt technika, mind blokkilag, mind elektronikailag is! Elől tárcsafékes, hátul dob. A blokkban a dugattyút 19-20.000 kilométerenként cserélni kell. Különolajozós, és vízhűtéses. Blokkja kb. 10 LE, fogyasztása (csuklótól függően persze) 100km/3l. A blokk 6 sebességes, ezáltal 1-4 fokozatig elég szépen lehet pörgetni! Max végsebesség 80-100km/h. Jó megbízhatósága miatt sokan szeretik! A kényelemmel sincs semmi gond. Az alábbi információkat haveromtól hallottam, és én is mentem vele azért. Kép: [link]


De ajánlok neked egy másik japán gépet!

Yamaha DT80 LC1, vagy LC2. Ez enduro, de aszfalt gumival a magyar utakra tökéletes! A blokkja 6 sebességes, vízhűtéses,különolajozós, kiforrt technika! Elég magasépítésű maga a motor, de az 50-es és 125ös testvére is ekkora! Szóval erre is könnyű ráfogni az 50es ccm-et. Eléggé kényelmes, alacsonyaknak nem igazán ér le a lába. A motor elektromossági szempontok alapján is tökéles. Elől tárcsás, hátul dob fékes. A blokkja 9.5 LE, ami kényelmesen viszi a motort 70-85 km/h-ás sebességgel, de akár 100km/h fölött is képes, ha kicsit bele van nyúlva a blokkba. Fogyasztás 3.5-4L / 100km. A motort 1-4ig itt is eléggé ki lehet húzatni. Alkatrész ellátottsága elég jónak mondható, nem is annyira vészes áron ---> ( ha bontott). A berúgószerkezet az egyetlen DT "betegség".

Mind a két motornál figyelj,hogy könnyen pörögjön fel, ne csöpögjön semmi, ne zörögjön a blokk, a elektronika működik-e, peremes-e az első féktárcsa, könnyen veszi-e a sebességeket!


Én ajánlom mind a 2 motort, igaz a Suzuki az más kategória mind a DT80. Sok sikert! ;)

2012. jún. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Utálom a suzukit, meg van róla a véleményem.

Én nem szeretem az ilyen dt stílusú motorokat.

Úgy néz ki, mint egy crossmotor.

Akkor yamaha vagy derbi?

2012. jún. 22. 09:20
 6/18 anonim válasza:
A Suzukit azért ítélik el sokan, mert autóban nem éppen a csúcsok csúcsa, de ez érthető! :) Igazából eléggé mindegy,hogy mit veszel, mert minden mostani 50ccm-es motorban már Minarelli AM blokk van, csak ezek a motorok amiket felsoroltál eléggé drágák, amik már 125ös sportmotorok árába kerülnek. A Suzukit meg MAX!! 130.000,- elviheted.
2012. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem érdekel az ára.

Yamaha vagy Derbi?

2012. jún. 22. 09:30
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem tök mindegy... Azt vedd amelyik jobban tetszik. Mindhárom jó gép, kb egyforma teljesítménnyel.


Aki az RG-t ajánlotta azzal pedig egyetértek.

Nem mai dizájn -lehet neked ez is a bajod vele- az RG, de akkoriban k.rva jó gépeket csináltak.


Amúgy én is inkább valami enduro gépet vennék. Semmi értelme -szerintem- 50-es motorban a "sport"-nak. Nem megy annyival, hogy megtartson kicsit a szél azon a gubbasztós pózban, meg kicsit "vicces".


Ezt a Suzuki utálatot meg nem értem. De majd megjön az eszed, elvégre csak 14 vagy.

2012. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Yamaha és kész. El van intézve.


Most akkor a Yamahát veszed meg?

Csak azért mert itt többen voksolnak rá? :DDDDD

2012. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Egyébként az 50ccm-es sportgépek palettája nem nagy!


-Aprilia RS50

-Yamaha TZR50

-Derbi GPR50

-Cagiva Prima 50

2012. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!