Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes LPG-re átalakíttatni...

Érdemes LPG-re átalakíttatni egy 9 liter feletti fogyasztású autót?

Figyelt kérdés
Gyanítom az állam erre is rá fog szállni nemsokára, és annyi adót vet ki rá, hogy utána egyáltalán nem éri meg beüzemelni

2012. jún. 25. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
nem mert gázból kb 2x enyit fogy enni gyengébb lesz és nagyon minimális lesz a tankolásra költött pénz ráadásul ha injektoros az autó kb. 400ezer lesz az át alakitás
2012. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Ez még akkor érte meg amikor még nem voltak ilyen benzinárak. Akkor még a gáz is jóval olcsóbb volt így akkor megérte, de most egyáltalán nem.

Nekem is át van alakítva az autóm így vettem még 2 éve. Most használom igazán a gázt benzinből csak féltanknyi van mert indulásnál azt kell használni, és valóban így többet eszik, néha cseszik menni az autó, már szinte nem is használom a gázt hozzá csak hosszú távra mert úgy még olcsóbb valamivel de beszereltetni nem érdemes, mert 3-4száz ezer ft és annak soha nem jön vissza az ára sem.

Nem érdemes átalakítani bármennyire is drága a benzin jobban jársz vele.

2012. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát csak hosszabb útra használok gázt.
2012. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igazuk van az előttem íróknak lehet olcsóbb árajánlatokat is kapni, és vonzó az olcsó gázár de arányosan megnövekszik a fogyasztás az autó gyengül, a mellett ugyanúgy használni kell a benzint is, plusz fúrják faragják a motor és az utasteret, és ha nem tartályt raksz be, hanem pótkerék alakú tartályt, az elveszi a helyet a pótkeréktől, azt hova rakod, ha az előbbit választod, elrondítja a csomagteret
2012. jún. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na egy ellenvélemény,mert megint sok a hozzá nem értő. Az hogy 2x-ese a fogyasztás az óriási kamu,akinek ilyet csinál az vigye vissza azonnal,mert ereszt valahol ,a 9literes fogyasztású kocsi 10-11literes lesz nagyjából!

Nem kókányműveknél kell beszereltetni és nem 400ezer ft,legalábbis ha egy átlagos 4hengeres kocsiról van szó ,nem valami V8-V12 csodáról!Kb 250ezerért injektoros gázszettet kapsz,pótkeréktartállyal.


Hogy hová teszed a pótkereket?Rengeteg új autó gyártót ez érdekesmód egyáltalán nem érdekel, mert GYÁRILAG nincs pótkerék!Nahát!De vagy veszel egy defektsprayt,vagy egy vékony vészpótkereket amit becsomagolva oda raksz ahová akarsz,csomagtér ,hátsó lábtér(ugyan mikor megy egy átlag autós full tele kocsival?)szóval nem zavaró egy vékony pótkerék.Nálam is így van,teljesen élhető megoldás.


Megtérülés: hétvégi autósnak ,meg aki csak havonta telekre ugrik le vele,nem éri meg!Éves futás legyen kb 40ezer km vagy több.Pillanat alatt kiszámolható.Kb 160ft különbség van a benzin és gáz literje közt.9x400=3600 36ft-os km költség, 11x240=2640 26,4ft km költség.Kettő közt 9,6ft van .Beszerelési ktsg 250000/9,6 =26041 .Tehát kerekítsük fel,mert minimális benzin is kell az indításhoz: 30ezer km-en belül biztos megtérül a beszerelés.Ezért írom ,hogy aki évente 8-10ezret megy annak nem éri meg, de aki sokat annak akár fél év alatt bejön ,és utána már csak hasznot termel.Persze nem is szabad akkor eladni a kocsit néhány évig.

Mielőtt jönnek ,a felrobban a kocsi,megeszi a motort ,nem lehet mélygarázsba állni szöveggel,mind nem igaz.Sok sok éve járok gázzal több kocsival,sok 100ezer km-t ,milliós nagyságrendű pénzt spóroltam már vele,motor nem romlott el ez miatt egyik kocsiban sem,fel nem robbantam,pedig balesetem is volt,mélygarázsba meg akkor is beálltam amikor tilos volt.De már ez is megszűnt.


Viszont ezt mind nem kell elhinni,ne is terjedjen el jobban!Mert attól én is tartok ,ha sok lesz a pb -s autó drága viktorunk vagy aki éppen a hatalmon regnál jól megadóztatja.Szóval kamu volt az egész,FÉLJETEEEK A GÁZTÓL!! :D

2012. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na tessék,ma mondták be jövőre 100%al nő az autógáz adója.A bőr hűlne rá minden fideszesre.
2012. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 haaat válasza:

Az adojat novelik. Kit erdekel? Lesz 300 a gaz es 500-550 a benzin. Szerintem meg igyis megeri.


Benzines autom van..de gazas regi BMW-t nezegetek...nagyonjok es olcsok.


Gondolkodtam mar azon hogy etanolra atalakittatom az autom, de na..az mar nem eri meg... a gaz egyenlore igen.

2012. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!