Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo matizba gyárilag van...

Daewoo matizba gyárilag van csipogó ha felkapcsolt világítással kinyitom a vezető oldali ajtót?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van. Már amíg működik.
2012. jún. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nah, zsír, akkor nem kell belevarázsolni 1-et hanem csak életre kellene kelteni valahogy az eredetit.


Azt esetleg tudod hogy a főbb lakatrészei, vagy legalább azok amik meghibásodásra hajlamosak azok hol helyezkednek el az autóban?

(gondolom hogy többnyire a műszerfal mögött, de ott nagyjából hol keressem?)

2012. jún. 25. 20:22
 3/11 anonim ***** válasza:

A műszerfal mögött. :D


Egyébként van az ajtónál egy kapcsoló, (hibaforrás 1), abból megy egy kábel (hibaforrás 2), azt követed, és eljutsz a "csipogogóig" (hibaforrás 3).


Daewoo-kat nem ismerem, ennél konkrétabbat nem tudok mondani.

2012. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Meg gondolom jobb esetben a világítás kapcsolótól kaja a feszt a csipogó.

Az ajtó kapcsoló meg a belső világítás kapcsolója is, szóval ha az nem műkszik akkor a világítás se kapcsol ajtónyitásra ha úgy van beállítva.

2012. jún. 25. 21:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, előfordul hogy külön kapcsoló van.

De reggel 4óta fentvagyok, nem ismerem a Daewoo-t, és egy E34-es 525i motorjában turkáltam egésznap, úgyhogy majd holnap átgondolom ,esetleg keresek hozzá egy rajzot, és írok. :)

2012. jún. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Oké azt megköszönném :)

(én se tervezem ma este szétszedni az autót :D)

2012. jún. 25. 21:28
 7/11 A kérdező kommentje:

Csináltam pár képet a műszerfal alatti részről:

[link]

[link]

[link]

Vezeték az akad, de a csipogót nem találtam.

A kapcsolótól még nem vezettem vissza, van ott egy szép kis kábelköteg, abba megy az is. Szóval nem lesz könnyű végigvezetni.


Meg ami feltűnt most hogy a fényszóró magasság állító lila vezetéke meg van csapolva. Házi megoldás az tuti, előző tulaj barkácsolhatott valamit, de a vezeték nincs bekötve sehova. A képeken az a piros vezeték az ami külön lóg a többitől.

2012. jún. 25. 23:29
 8/11 A kérdező kommentje:

1 kapcsoló van az ajtónál. Az le van 1x testelve, aztán van rajta egy kettéágazó kábel. Az egyik egy vékony fehér, a B oszlop hátsó részén megy, szerintem a gerinc vezetékhez, de azt a részt még nem bontottam szét.

Aztán van egy, a fehérnél vastagabb barna vezeték(nme vagyok benne biztos hogy ez gyári), ez a B oszlop első részénél megy a gerinc vezeték felé és ott vége van. Konkrétan látszólag el van vágva és a vége meg volt blankolva aztán szigetelő szalaggal szigetelve.

A belső világítás ajtónyitásra működik.


A gerinc kábelkötegben a barna vezetékkel egyező vastagságú kábelt nem találtam. Viszont a fehérnek sikerült megtalálni a másik végét, egy csatlakozóban.

Amibe 7 vezeték megy be és több mint 10 jön ki. Innen tovább, a csatlakozó hozzáférhetetlenségének hála nem sikerült egyenlőre tovább jutnom.

2012. jún. 26. 22:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a barna lesz a megoldás. Az alapján amit írtál kihenkelték belőle.


Kollégát megkérdeztem, van benne gyárilag, ez biztos, rajz nincs hozzá, szóval nyomozni kell. A kormánykapcsolóról külön kapja a jelet, azzal sem kell foglalkozni.


A fehéret ne b*tasd, az a világítás, ilyen szempontból nem érdekes.


Két megoldás van, vagy lebontod az egészet és keresgélsz, vagy hagyod a fenébe. :D

2012. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a kábel köteg.... Mint egy tico-ban :D
2012. jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!