Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz, ha egy autoban a...

Az igaz, ha egy autoban a manuális klímát nem kapcsoljuk ki mielőtt leállítjuk a motort akkor károsodik? Ha igen, miért? S ha igaz, akkor a digit klímánál miért nincs ez a veszély?

Figyelt kérdés
Vagy mondjuk ugy inditjuk a motort h be van kapcsolva, ugyanez..Ezt hallottam nem tudom, igaz-e..
2012. jún. 26. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy károsodna, valamilyen indoklás?


Indításnál már okoz problémát, azt hogy nehezebben fog beindulni a motor a plusz terhelés miatt.

2012. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Antibakteriális okokból szokták kikapcsolni,néhány perccel megérkezés előtt.
2012. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Antibakteriális okokból szokták kikapcsolni,néhány perccel megérkezés előtt."


No és azt meg miért?

2012. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Így van, antibakteriális okokból érdemes az autó leállítása előtt röviddel kikapcsolni a klímát. Így megelőzhető, hogy a szellőzőrendszer áthűlt részein lecsapódjon a pára, ami elősegíti a baktériumok, gombák elszaporodását, különösen, ha valami táptalaj is bekerül (föld, homok, falevél, stb.). Ha ugyanis leállítod a klímát, de még járatod a ventillátort, az leszárítja a párát a rendszerben, illetve a kinti levegővel kicsit fel is fűti azt.
2012. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a hagyományos klímáknál is így van, a hűtés leállítása után érdemes járatni ventillátort üzemmódban, hogy a lecsapódott kondenzvíz megszáradjon, így nem szaporodnak el benne a baktériumok.
2012. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

No már csak azt szeretném tudni, hogy az automata klímánál ez hogy van? Annál nem kell lekapcsolni?

:D


Ha nem csak a neten szerzett okosságokat szajkóznátok, hanem láttatok volna már bármilyen (split, autó) klímát szétszedve, akkor nem írnátok marhaságokat!

:(

2012. júl. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
van a kocsikban úgy nevezett klíma kuplung is, indításnál ez károsodhat, és leállítás előtt érdemes kikapcsolni 1-2 perccel le kell hűlnie a rendszernek úgy mint a turbónak vagy valami ilyesmi én ezt hallottam
2012. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!