Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi autókról?

Figyelt kérdés

Autó vásárláson gondolkodom, a plafon 900-950 ezer körül lenne. Az autó vegyes használatban lenne, város és országút(autópálya). 10 év körüli benzines gépeket néztem eddig 1.4-1.6-os motorral: Seat Leon, Ford Focus, Opel Astra G. Kinek mi a véleménye/tapasztalata ezekről a típusokról általánosságban, illetve belinkelek párat, ezekeről is mondhatnátok véleményt. Köszi.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2012. jún. 26. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
általánosságban mind jó, mind más kicsit, de van már nem egy ilyen kérdés használd a keresőt légyszives
2012. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én a seat leont venném..
2012. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én az Alfa 156-ot, vagy a 147-et venném.
2012. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az 1.4-es autókat felejtsd el autópályára. Sokat enne meg nagyon pörögne. minimum 1.6-os. Már ültem mindegyik féle autóban. Mindegyik volt/van családban :) És a Fordot szeretem vezetni meg az Opelt is a Seat meg szebb.
2012. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tegyél félre átírásra, gumizásra, szervizelésre is, ha 950-d van autóra, akkor legfeljebb 7-800 környékén vegyél valamit. A Leonok ezt nem teljesítik, a G Astrák közül az első szép, de drága, a második is drága, de sanszos, hogy visszatekert, az első Focus a Váci úton van kereskedőnél, onnan ne vegyél autót, a másdik Focus szép, de itt is egy telepen áll az autó ami gyanakvásra ad okot, bár amúgy tetszetős példány. Persze én csak azt mondom, amit képről látok, azt, hogy az autó valójában milyen műszaki állapotban van, nem tudom kiolvasni, ezt egy állapotfelmérésen tudhatod meg - egy ilyenre feltétlenül vidd el a kiszemelt autódat!

Én ilyesmiket nézegetnék:

Nissan Almera: [link]

Toyota Corolla: [link]

Renault Clio: [link]

2012. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A 900-950 ezret úgy értettem, hogy magára az autóra nem szeretnék többet költeni, az egyéb költségek ezen felül lennének. A szívem a Leon-ok felél húz elsősorban a kinézete miatt, de nem ez lesz a döntő. Almerákat is néztem, de gyanusan olcsónak tűnnek az azonos kategóriájú autókhoz képest. A Clio kicsit kicsinek tűnik, 190 magas vagyok, így azért az is szempont, hogy kényelmesen elférjek. A corolláknak még utána nézek.

2012. jún. 26. 21:26
 7/13 anonim ***** válasza:

A Clio valóban kissebb kategóriába tartozik (ezért amúgy olcsóbb is, fürgébb is és kevesebbet is fogyaszt), de praktikusabb mint például egy G Astra. 190 centivel elvileg lazán el kell, hogy férj benne, 200 centiig elvileg kényelmes.

Az Almera valójában csak a gyengébb felszereltségű modellek között olcsóbb. Meg persze meg kell említeni a sokak által gyűlölt vezérműláncot, de ha jól tudom a problémás alkatrészt a legtöbb autóbán mára már lecserélték a javított utángyártottakra.

A Corolla meg azért ennyi, mert a gyártási idő táján már kifutó modell volt. Ilyenekre egyébként érdemes lehet vadászni, az utolsó modellek minden típusnál jó vételek - akkoriban gyártották az utolsó F Astrákat, Peugeot 306-kat, Renault Mégane I-ket, Mazda 323-kat is, a szintén jó ár/érték arányuk miatt ezeket is ajánlom figyelmedbe.

2012. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
54%

Én gondolkodás nélkül az Opel Astrát venném meg mert nagyon

jo autók és ezt tapasztalatbol mondom.

2012. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Alfa 147 1.6 TwinSpark
2012. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Helló!


Ennyi pénzért én hagynám ezeket. Inkább vegyél egy 3as dízel golfot (90 vagy 110 Le) 7-800 körül kapsz olyat ami költségmentes, és van benne klíma meg egyéb extrák. Ja és ezek a dízelek keveset is esznek (kb 5 liter) meg jól is mennek

2012. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!