Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki ran, mikuni karburátorr...

Suzuki ran, mikuni karburátorral csak ömlik a benzin miért?

Figyelt kérdés

Van egy kis motorom, rúgom de semmi, ha gázt húzom és úgy rúgom nagynehezen beindul, de csak fordulaton megy, közben a karbiból egy furaton tódul ki a benzin a szabad levegőbe.

Miért? Szétszedtem a karbit, 20 másodpercig jó volt majd ugyan ez a jelenség.

Mindezt vákuumos benzincsap csere után, előtte jó volt moci.



2012. jún. 30. 05:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Úszó, tűszelep rendben?
2012. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szétszedtem, gondolom rendben egy tűszelepen mi tud elromlani?
2012. júl. 1. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Remélem nem ránézésre állapítottad meg, hogy rendben van:D

Tűszelepnél például elöregedhet a tömítés, akkor aztán hiába zár. Lehet annyira kopott, hogy már a geometriája sem megfelelő, ezért nem zár. Ki kell próbálni. Beszerelve a karbiba, először nyitott, majd zárt állapotában is fújj bele a benzincsonkon keresztül. Nyitott állapotban tudnia kell áramlani a levegőnek, zárt állapotban még elég erős fújásnak is ellen kell tudni állnia.

Úszó rendesen be van akasztva, szabadon mozog? Nem lukas?

2012. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az úszó nem lukas, szabadon mozog.

Ezt amit mondtál ma kipróbálom és majd írok.

Köszönöm

2012. júl. 2. 08:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosítok: úgy teszteld a tűszelepet, hogy be van szerelve, az úszó is benne van a karbiban, és be van akaztva a tűszelep is. Tehát már csak az úszóház alja hiányzik. No ez utóbbit, az alját illeszd a helyére, de ne csavarozd még vissza. Fogd marokra, hogy odaszorítsd az aljat. Ekkor fújj bele normál helyzetében, ekkor ugye az úszó lenn van, ilyenkor nyitott a tűszelep. Aztán fordítsd meg, ekkor az úszónak fel kell kerülnie, a tűszelepnek pedig zárnia kell, a fentebb említett erős fújást is vissza kelltartsa. Így egyben meg lehet győződni az úszó szabad mozgásáról és a tűszelep zárásáról is:)
2012. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Este kipróbálom :D

Csak most dög meleg van, érdekes h autószerelőként végeztem, sokat tudok a korszerű befecskendező rendszerekről, mi hogyan van stb...

Ezt mégsem tudom megoldani magamtól, mert sosem tanították:(

Magamon nevetek :D

2012. júl. 2. 12:24
 7/8 A kérdező kommentje:

kész :D

Megy mint állat:D

Köszi a segítséget

A tűszelep volt a ludas, csavarhúzó + kompresszor és minden megoldva.

2012. júl. 2. 19:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól van, örülök:D
2012. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!