Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán lehúzott ablakkal...

Autópályán lehúzott ablakkal vagy légkondival érdemesebb menni?

Figyelt kérdés
Jövőhéten megyek nyaralni, kb 400 km-t megyek autópályán. Fogyasztás szempontjából hogyan éri meg jobban ? Ford Fusionom van 1.4-es benzines.

2012. júl. 4. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben a légkondi jobb választás: a lehúzott ablak autópályatempó mellett akkora légellenállást produkál, ami nagyobb teljesítményt emészt fel, mint a légkondicionáló kompresszorának hajtása.
2012. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp a légkondis véglettel jössz ki olcsóbban (megemlítve az üvöltő szelet is amitől huzatot kap a szemed és a füled) ...
2012. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Légkondi mindenképp.
2012. júl. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül generál akkora plusz légellenállást, sőt.


De egyébként természetesen klíma, sokkal egészségesebb és kevésbé fárasztó.


Mondjuk én mindig a kocsiba be-ablakot-könyököt ki-egyesbe be módszert alkalmazom, de nekem nincs klímám, meg élvezem is. :D

2012. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, engem egyébként nem zavar a huzat így azért is kérdeztem rá :)
2012. júl. 4. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:

400km pályán lehúzott ablakkal azért sok lesz. :) Ilyen távra ha van klíma használd, hosszútávon jó eséllyel huzatot kap a füled, akkor meg nem lesz túl élvezetes a nyaralás.


Viszont a klímát is úgy lődd be hogy külső hőmérséklet mínusz 8-10fok, ne csinálj 16fokot. Bár gondolom ez nem újdonság ha klímás géped van.

2012. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszer a Mythbusters-ben kipróbálták, és az jött ki, hogy 40-50 km/h-ig a lehúzott ablak a takarékosabb, az felett pedig a klíma!

:)

2012. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na ezt jó tudni :D
2012. júl. 4. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!