Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumiabroncsok használati ideje?

Gumiabroncsok használati ideje?

Figyelt kérdés

Szóval ha van egy használt gumiabroncs, akkor azt miért úgy adják meg, hogy pl. 2 évet még elmegy? Miért nem úgy, hogy x km-t elmegy?

Tisztában vagyok vele, hogy kb. 5 évig megbízható egy gumiabroncs, de nem mind1, hogy évente 5000 vagy 50000 km-t mennek vele.


2012. júl. 5. 14:25
 1/3 eNerdzsy ***** válasza:

Az, hogy kb. 5 évig használható egy abroncs azért van mert az anyag minősége idővel változik. (avasodik, keményedik - főleg téli gumiknál szempont, korrodálódhatnak az acél szálak amikre az abroncsokat építették).

A másik szempont amit figyelembe kell venni, az a futófelület barázdáltsága. A KRESZ úgy írja elő, hogy személyautón olyan abroncsot tilos használni amelyiknek a teljes futófelületén a barázdák mélysége nem éri el az 1.6 mm-tert.

2012. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt az élettartama miatt, ami 5évig, vagy a futófelület elhasználódásáig szól. Hiába 3éves, ha tükörre kopott, és hiába tökéletes a futófelület, ha 15éves és fel van keményedve.

Másrészt meg más stílusban és sebességgel vezetek én, meg egy 70es öregúr, nálam nem bír annyit mint nála.


Az éves futásteljesítmény viszont mindegy.

2012. júl. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1: Igen, arra gondoltam, az 5 évnél. Tudom, hogy annyi a megengedett, ez tiszta :)

2: Szintén, ahogy az előzőnél, tudom, hogy a 2 nem függ össze, illetve a vezetési módtól is függ.

Futásteljesítmény miért mind1? miért nem úgy van, hogy odaírják, hogy normális használatnál 10000km-t megy még....ne értsetek félre nem kötekedni akarok, sem megváltozatni az "eddigi rendszert", csak sztem úgy pontosabb lenne :)

2012. júl. 5. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!