Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőrök mennyire foglalkozn...

A rendőrök mennyire foglalkoznak azzal ha a motorom 50 helyett és 70ccm-es és 11kW-os?

Figyelt kérdés
Illetve ez a "turpisság" hogy derülhet ki?

2012. júl. 8. 14:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, illetve sehogy. Most vegyünk egy Simsont amit felfúrtak 70esre. Soha nem jön rá, hisz nem lát bele...egy gyárilag 80-as motor meg semmivel sem nagyobb mint egy 50-es társa.
2012. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És esetleg balesetnél?
2012. júl. 8. 14:32
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nemigazán..

Hisz tuningolni szabad és a papír érdekli a rendőrt nem az hány decis a henger a motorba. Persze ezt se lehet eljátszani a végtelenségig. Mert ha totál hülyének nézed a rendőrt bekérhetik a kpm-hez lemérni a motorod teljesítményét. Bár szerintem egy mai gyengébb robogó megbukna túlerő miatt az ilyen helyeken :)

2012. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem állítottak le rendőrők.A zsandár elkezdte nézni a hegeremet de azon a turbóléghűtésnek a műanyagja van és úgy sincs ráírva hogy 70 es henger.

Sőt a külső mérete is megegyezik a gyáriéval.

Ott tartottam hogy nagyon nézte a zsandár a hengeremet én mondam neki hogy szednjem szét?Err ő miért rá van írva hogy 50 es?Én meg mondtam hogy nem.aztán hagyott békén engem ,amúgy akkor kaszni alig volt a robin :)

A rendőr ha nagyon genya elküld kpm vizsgára ,de egy ilyen vizsgára később kell elvinni addig van időd visszafojtani a motort,meg leglehet ilyenkor buherálni a karbit,a kipufogót hogy lasabban menjen

Amúgy az ilyen kis tunning robogókkal nagyon nem szoktak foglalkozni de azt már keményen szivatják aki a 125-ös robogókat 50-ként használja,amúgy a 125 ös robogókon könnyen lehet látni a különbséget mert nagyobb ablokkja a kipufogója,meg általában nagytestűek.

70ccm-es robogóval csak egy valamikor lehet igazán megszívni!Mikor kinn állnak a kpm-esek az út szélén,de ennek kevés az esélye mert autóutakra mennek fel általában és ott egy robogósnak semmi dolga.

Ja még valami ha jól tudom a segédmotoros sebessége max 40km/h ha efölött mész és úgy kap el a rendőr akkor jogosan büntethet érte.

Én mondjuk faluk közti utakon tolom neki viritós mellénnyel de még így is majd nem elcsaphatnak hátulról egyesek .

2012. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
akkor ha pl egy babetta 55km/h -al megy azért megrázzák a csekket előttem ? :) Nézzétek meg a mai elektromos bicikliket! Nem kell rá jogosítvény és többel megy lassan mint 60km/h . Kismotorral mentem nemrég 45-50-el az utcán és egy elektromos jogsi nélkül vezethető bicaj lekerült :O ...Mondom mi a fack :O
2012. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Rendőrfüggő ha megrázzák elötted e ezért a csekket.

Tudom elég gáz ez így de sugok valamit:Érdemes letenni nagymocira a vizsgát és nagyobb gépet venni.Nagyobb gépek jobban mennek,kevésbé ütnek el a kocsik meg nem tolnak le az útról,nagymocival mehetsz a sávod közepén is ha úgy jól esik és nem csak az út szélén.Tudsz nagymocival előzni.

De a legfontosabbak:Tudsz vele túrázni menni, és szállíthatsz rajta még egy személyt és sok lány szeretné ha utánfutó lenne belőle... :)

2012. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Igen ebbe igazatok van. A segédmotor hivatalosan 45km/h val el mehet. gyakorlatilag városba 50km/h a megengedett. Így a sebességhatárt nem lépheti át jelentősen a kismotor ha valamivel több mint 50cc se. Viszont a nap kérdése. Mi van a mopedautókkal? Azok sokkal többek mint 50ccm- olyan 150-300cc körül mozognak. Elvileg a 45km/h vonatkozik rájuk is hiába nagyobb a gép teljesítménye. Vagy ott vannak a terepmotorok. azokhoz is irreális az 50cc is teljesítmény viszont nem nagy végsebességűek azok se. Jogilag bele lehet ebbe bolondulni. Gyakorlatilag meg a kínaiak gyártanak egy csomó 80 as motort ami nem 50 es de nem is 125 ös. Őszinte kérdés.. honnan szerezne bárki is papírt hozzá hogy rendszámos legyen? Másik megközelítés.. Ki az a nemnormális aki 80cc is motorra rendszámot kér? mikor 125-ös vizsgával 125 öt hajthatna? És ezt már 16 évesen megtehetné. Szóval jogi káosz az egész. Ezért a rendőrök nem is foglalkoznak ezzel igazán. Persze van egy két túlbuzgó majom akikbe bele futhat az ember de gyakorlatilag csak az idejét és energiáját fárasztja a rend őre a segédmotorossal. kínába például a 125 cc is motor is még segédmotor mert olyan gagyik hogy annyi erő nincs némelyikbe mint egy jobb 50esbe.

Nagymotoroknál közlöm veletek ezt még jobban el szokták játszani a jogsikategóriák miatt. A1 jogsival 400 ast meg AK jogsival 1100ast hajt a paraszt persze papírja az rendbe van. Mit csináljon a rendőr? szedje szét? Mérje le? Persze mert autószerelő mind.. A normálisabbja nem foglalkozik ezzel a motortémával már csak azért is mert szezonális. A másik meg hogy 50cc-vel is pont úgy meg lehet halni mint nagyobbal. Amúgy meg ajánlom figyelmébe a rendőröknek ezt a vidit! [link]

Ez tényleg 50cc de egy 250esnek is odaver. most akkor egy ilyennel jobb menni mint egy buta 80assal?

2012. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Jaj ezt a videót hagyjad! Ez egy totál verseny gép. Azt hiszem ilyennel tartják az 50ccmm-es sebességi rekordot is.
2012. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A pályamotor egész más :) Én egy '98-as Aprilia RS 50/70-ről beszélek, 15LE-vel.
2012. júl. 8. 17:55
 10/24 anonim ***** válasza:

Azzal tuti többet fognak b aszogatni de ha gyári a kipufogó és nincs ráírva a hengerre hogy 70 ccm akkor bekaphatják.

Amúgy a hangján is lehet hallani hogy 125 vagy csak 50 ccm.

ha azt hallja a gyökér hogy olyan hangja van mint egy robogónak akkor semmi gond nem lesz.csak ne 80-nal kapjanak le.

2012. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!