Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meggyire lenne betörhető egy...

Meggyire lenne betörhető egy ilyen ablak?

Figyelt kérdés

Egy átlagos autónak fólia nélküli oldalt, üveg ablakai vannak ezt egy téglával vagy basketball ütővel simán ki lehet törni. Ha az ablakot például ugyan olyan vastagságú plexivel helyettesítem akkor az mennyire lenne betörhető? És ha még pluszba biztonsági fólia lenne rajta?

Be lehetne törni ?



2012. júl. 8. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, cserébe egy darabban ki lehet szedni, ráadásul minden kavicsfelverődés odaütődés látszani fog.
2012. júl. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Basketball ütő :DDDD


Kosárlabdában nem használnak ütőt, már ha azóta nem írták át a szabályokat :DDD


Bocs, muszáj volt.

2012. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
bocsi akkor baseball ütő =D elírtam =D kicsit... a karcolástól nem félek mert azt megoldanám,csak hogy mennyire lenne betörhető,mondjuk én csak a tetőablaknak cserélném le az üvegét mert azt nagyon könnyen be lehet törni
2012. júl. 8. 15:42
 4/6 anonim ***** válasza:
plexit nem is rakhatsz be helyére, mert esetleges baleset során a rendes üveg kitörik és kimászik az utas, te meg a plexiddel bent rohadsz a kocsiban.
2012. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem felesleges macera. ha be akarják törni akkor be fogják törni. a plexit pedig még könnyebb is betörni mint az üveget (legalább is ha ugyanolyan vastag) annyi előnye van csak hogy könnyebb mint az üveg és nem is robban szét szilánkokra. próbáld ki hogy egy darab üveget vagy egy darab plexit tudsz e könnyebben eltörni.


egy jó riasztó többet ér.

2012. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZ67 válasza:

Polikarbonát! A tömör polikarbonát fényáteresztése jobb, mint a hagyományos üvegé, törésállósága kimagasló, szinte törhetetlen. Az tuti, hogy balesetnél se törik ki, ez nem tudom jó-e, vagy rossz. A legtöbb törésbiztos műanyag az polikarbonát (PC), és nem plexi (PMMA)!

[link]

2013. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!