Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van olyan sírós hangja...

Miért van olyan sírós hangja az egyenes fogazású váltónask?

Figyelt kérdés

Valaki le tudná irni, hogy miért ad ilyen vonyítós hangot a váltó?


http://www.youtube.com/watch?v=dmJH84FnQa8



2012. júl. 8. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
az egyenes fogazású fogaskerekek fogai nem simán csúsznak egymáson, mint a ferde fogazásnál hanem rezegnek, gondolom amiatt, hogy szembe vannak teljesen állítva, ahogy "csúsznak egymáson a fogak, minimálisan deformálodnak, meghajlanak, de úgymond "rugózva", ez kelti a rezgést, és emiatt van ez sípoló fütyülő hang. A rezgés az biztos hogy így van, de a pontos okát nemtudom hogy miért, amit leírtam a fogak hajlásáról azt csak lehet hogy én gondolom így
2012. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mbela: ezt meg sosem hallotam, de a konkret okat en sem tudom, csak sejtesem van: A ferde fogazasu kivitelben nagyobb az osszekapcsolodo resz es a fogak osszekapcsolaodasa es szetvallasa pedig nem egesz feluleten egyszerre tortenik, vaqgyis az egyes parokra kissebb terheles jut, es ugye mint egy kis szivattyu mukodik de nem axialis hanem radialis iranyba is.
2012. júl. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszukat, válaszotokat! :)
2012. júl. 10. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!