Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 19 évesen megszerezhetem az A...

19 évesen megszerezhetem az A korlátlan jogosítványt?

Figyelt kérdés
Októberben lesz hogy 2 éve van B kategóriás jogosítványom ez lehet előny vagy hátrány hogy megszerezzem az A korlátlant? Ha megszerezhetem milyen úton?
2012. júl. 9. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:

nem teheted le.

ha most az a 2 éves jogosítvány nem B hanem A1 lenne, akkor letehetnéd. mert már nem minősülne kezdőnek a motoros jogsid. de mivel ez B nem A1, ezáltal nem mehetsz.

ráadásul jövőre felviszik 24 évre az A korlátlant hogy baszn@k meg a jó kurv@ annyukat! :@ :SS

2012. júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor szerezhetnéd meg ha már lenne két éve A korlátozott jogsid.
2012. júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A1 is elég, nem kell feltétlen A korl..
2012. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az á korlátlant nem. ahhoz 21 évesnek kéne lenned minimum.
2012. júl. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A1 et egy rövid továbbképzéssel is leteheted mivel van B jogsid. Amúgy az A1 et 16 tól le lehet rakni de az csak 125 11kw ig él. Van Még az AK az azt hiszem 400cc3-ig jogosít. nem tudom hány kilowattig. Azt még leteheted 2 év B jogsival.
2012. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az Ak-t megérné lerakni az nem módosul jövőre?
2012. júl. 9. 21:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt aztán van kavalkád... A1 megszerezhető 16 éves kortól. Ezzel maximum 125cm3 lökettérfogatú 11kW-os motort vezethetsz. 2 év A1 gyakorlat után mehetsz vizsgázni A korlátlanból. "A" korlátozott jogsit 18 éves korodtól teheted le, ezzel maximum 25 kW-os motort vezethetsz (mondjuk egy 250-es ninját igen, de egy 125-ös exc-t már nem, ez érdekes). A "B" kat. jogosítványnak semmi köze az "A"-hoz, bár én ezt most fejből mondtam el és szintén 2 éve van B-s jogsim.


Első válaszoló: Ez most komoly, hogy felviszik a korhatárt 24 évre?

2012. júl. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, szubjektív perspektívám szerint megéri letenni hacsak nem akarsz még 5(?) évet várni "A" korlátlanra. Egyébként van még egy olyan lehetőség is, hogy mivel már van "B" kat. jogsid, leteszed a B125-öt potom 30 ezer forintért. Ez ugyanarra jogosít mint az A1.
2012. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen ez biztos. Jan 1.től felviszik 24 évre.

A segédmotoros jogosítványt (M kategória) pedig 16 éves kortól lehet elkezdeni. :( Ennyi változásról tudok.

2012. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ez elég szomorú. Pedig már letettem arról, hogy megcsinálok az Ak-t. De inkább megcsinálom, mint hogy várjak 24 éves koromig. Konzekvencia: kell a pénz az államnak. Azért nem mindegy, hogy egyszer csinálom meg a korlátlant 90-ért, minthogy megcsinálom 85-ért az Ak-t, aztán meg 2 év múlva a korlátlant 90-ért. Csak 2X kell vizsgázni...


Amúgy kérdező; rosszul mondtam,-illetve nem rosszul, csak már nem aktuális,- két év Ak gyakorlat után mehetsz vizsgázni "A" korlátlanból. Hiába van A1-ed, azzal már nem "válthatsz 2 év eltelte után"

2012. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!