Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha rendelkezem B kategóriás...

Ha rendelkezem B kategóriás jogsival, akkor csak az elsősegély alól vagyok "felmentve", ha az A kategóriát szeretném megszerezni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 10. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen. De akkor is lehetsz felmentve ha az elsősegélyt korábban is már megcsináltad. Bármilyen jogsiról van szó tudtommal az elsősegély csak egy egyszeri dolog, viszont meg kell lennie róla a papírodnak mert kérni fogják, vagy a közlekedési hatóságnál amikor kikéred a papírjaidat vagy még a sulinál. Ez iskola függő attól függ hogy az iskola intézni fog-e valamit ezzel kapcsolatban. De a lényeg ha megvan akkor azzal ne foglalkozz, csak jelentkezésnél jelezd.
2012. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
HA van B-d, akkor az elsősegély alól fel vagy mentve utána, akármelyik további kategóriát is akarod csinálni.
2012. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Orvosi alkalmasságira sem kötelező menned, ha még érvényes az előző. De ha szeretnél bejegyeztetni valami "újat", akkor majd kelleni fog, pl. amikor A-t csináltam, akkor kezdtem kontaktlencsét is használni, addig nem volt bejegyezve a jogsiba. Úgyhogy én csináltattam újat abból is.


Tőlem nem kérték az elsősegély papírját sehol, anélkül is megkaptam az új kártyát. Gondban is lettem volna, mert sok év homálya fedi, hogy hol lehet az a kártya... :)

2012. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van bármilyen érvényes jogosítvány kategóriád akkor termézsetesen nem kell bemutatni az EÜ alkalmasságit, elég maga a jogsi.
2012. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2012. szept. 2. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!